2011 Balandžio 22

Japonija

20 km aplink Fukušimą – uždara zona

veidas.lt

JAPAN-TSUNAMI/AFTERMATH

Japonija uždara zona paskelbė teritoriją, esančią 20 km spinduliu aplink avarijos ištiktą Fukušimos jėgainę. Apie tokį sprendimą ministras pirmininkas Naotas Kanas (Naoto Kan) informavo lankydamasis žemės drebėjimo ir cunamio nusiaubtame regione šalies šiaurės rytuose, praneša agentūra AFP.

Draudimas įžengti į zoną, vyriausybės duomenimis, įsigalios naktį į penktadienį. Policija, apžiūrinėdama tūkstančius namų, aptiko, kad zonoje vis dar gyvena 60 šeimų.Vyriausybės atstovas Jukio Edanas (Yukio Edano) sakė, kad gyventojai paraginti palikti teritoriją, nes joje kyla didelė rizika žmonių sveikatai.

Į nukentėjusį regioną atvykęs premjeras dar ketina aplankyti iš pavojingos zonos evakuotus žmones, apgyvendintus laikinose pastogėse. Iš viso pavojingoje zonoje gyveno 28 tūkst. žmonių. Ateinančiomis savaitėmis vienas kiekvienos šeimos narys gaus leidimą daugiausiai dviem valandom grįžti į paliktus namus ir pasiimti asmeninius daiktus. Jie turės vilkėti apsauginius rūbus ir turėti su savimi radiacijos matuoklius. Tokie leidimai nebus išduodami šeimoms, gyvenančioms 3 km spinduliu aplink elektrinę.

Teritorija aplink elektrinę jau anksčiau buvo paskelbta draudžiama zona, tačiau griežtos kontrolės nebuvo. Todėl žmonės vis grįždavo į namus, kad pasiimtų savo daiktus.

Galingas žemės drebėjimas ir po to kilęs cunamis kovo 11-ąją smarkiai apgadino Fukušimos jėgainę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...