2010 Gruodžio 17

Politika

Sprendimai dėl pagalbos problemų ištiktoms euro zonos šalims aktualūs ir Lietuvai

veidas.lt

Sprendimai dėl pagalbos problemų ištiktoms euro zonos šalims aktualūs ir euro dar neįsivedusiai Lietuvai, nes nė viena valstybė nėra apsaugota nuo finansinių sunkumų ateityje.

Tai Lietuvos vadovė pareiškė dalyvaudama Briuselyje vykstančiame Europos Vadovų Tarybos posėdyje, penktadienį pranešė prezidentės spaudos tarnyba.

Posėdyje Europos Sąjungos (ES) valstybių vadovai sutarė, kad reikia keisti ES sutartį, jog būtų sukurtas nuolatinis stabilumą garantuojantis finansinės paramos mechanizmas, kuris padėtų finansinių problemų ištiktoms euro zonos šalims stabilizuoti savo finansų sistemas.

“Šie sutarties pakeitimai yra reikšmingi ne tik euro zonos, bet ir visos Europos Sąjungos šalims. Lietuvai – taip pat. Bet kuri valstybė narė nėra ateityje apsaugota nuo finansinių sunkumų, todėl turėti aiškiai apibrėžtą pagalbos mechanizmą yra suinteresuoti visi”, – pranešime cituojama D.Grybauskaitė.

Pasak šalies vadovės, labai svarbu, kad pavyko pasiekti, jog kuriant nuolatinį finansinės paramos mechanizmą dalyvautų visos ES šalys, taip pat ir Lietuva.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...