2010 Gegužės 18

Nekilnojamasis turtas

Žemės sklypų kainos krinta toliau

veidas.lt

Šiųmetės žemės sklypų kainos grįžo į 2002 m. lygį ir toliau krinta. Pavyzdžiui, šiandien sostinės Antakalnio ir Nemenčinės plento soduose šešių arų sklypų jau galima įsigyti ir už 40 tūkst. Lt. Tiek jie kainavo prieš aštuonerius metus. “Parduoti sodo sklypo už 50 tūkst. Lt net ir Antakalnio sodininkų bendrijose, jei jame yra tik sodo vandentiekis, nebeįmanoma. Tokią sumą galima gauti, nebent jei sodo sklypas yra kraštinis, prie pat miško, su asfaltuotu privažiavimu, dujotiekiu, atvestu į sodo sklypą, elektra, gręžiniu”, – vardija “Vilniaus piramidės” brokeris Tomas Ruseckas.

Tuo tarpu sodo sklypai, esantys netoli oro uosto, Minsko, Kauno, Utenos, Ukmergės plentuose, kainuoja dar pigiau. Čia 12 arų sklypą jau galima nusipirkti už 20–30 tūkst. Lt.

Priminsime, kad 2008-aisiais už 30 tūkst. Lt tebuvo galima įpirkti vieną arą sodo sklypo, o visas sklypas kainavo vidutiniškai 150–200 tūkst. Lt.

Šiemet, brokerio Justino Vėželio duomenimis, 200 tūkst. Lt kainuoja ypač geri 15–20 arų sklypai gyvenamųjų namų kvartaluose: su jau parengtais detaliaisiais planais, statybos leidimu ir visomis komunikacijomis.

Kuklesni 10–12 arų sklypai gyvenamuosiuose kvartaluose aplink sostinę, tarkime, Pilaitėje, Tarandėje, Riešėje, pasak J.Vėželio, kainuoja apie 100 tūkst. Lt.

“Dar prastesnė komercinės ir žemės ūkio paskirties žemės sklypų padėtis. Jei tokių sklypų dokumentai tvarkingi, vienas kitas besidomintis jais atsiranda, o jei ne, potencialių pirkėjų dėmesys nulinis. Be to, perkantieji žemės ūkio paskirties žemę paprastai nori įsigyti ne mažesnius kaip 100–200 ha sklypus, o kainos už 1 ha svyruoja nuo 1 iki 4 tūkst. Lt”, – paaiškino T.Ruseckas.

Dar liūdnesnė padėtis ištiko norinčiuosius parduoti sklypus soduose aplink Kauną, Klaipėdą ar kitus didmiesčius. Čia sodo, o ir kitų gyvenamosios paskirties sklypų rinka leisgyvė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. ss ss rašo:

    Briedas! riesej 15a sklypa be 160.000nepaimsi patsieskojau puse metu. taip pat nemencines pl.antaviliuose sodas 120-150.000


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...