2010 Kovo 29

Nekilnojamasis turtas

Sodybų kainos krito iki 60 proc.

veidas.lt

Sodybų kainos, palyginti su kainų piku prieš porą metų, dabar nukritusios 30–60 proc., bet šiandien susirasti tinkamą sodybą nėra paprasta, nes pasiūla nepadidėjo. “Ober-Haus” žemės sklypų ekspertas Dovydas Paulauskas pastebi, kad sodybų paklausa yra, bet pasirinkimas nedidelis.

Nedaug pasiūlą tepadidino ir nemokūs bankams įkeistų sodybų šeimininkai. Jos bankams įkeistos už kur kas didesnę sumą, nei dabar už jas galima gauti, todėl žmonės nenori jų atiduoti pusvelčiui, be to, juos riboja ir įsipareigojimai bankams.

Didžiausia nekilnojamojo turto paslaugų bendrovė Lietuvoje “Ober-Haus” šiuo metu 100 km spinduliu aplink Vilnių klientams gali pasiūlyti vos porą dešimčių poilsinių sodybų. Pasak D.Paulausko, jų bendrovė net neapsiima pardavinėti tokių objektų, kurių rinkos kaina, jų manymu, gerokai per didelė.

Žinoma, sodyba sodybai nelygu, todėl ir kainos skiriasi net šešiskart. Pigiausiai šiuo metu būtų galima nusipirkti sodybą ne toliau nei 100 km nuo Vilniaus maždaug už 50 tūkst. Lt. Tačiau tai jau būtų koks nors gūdumoje ir tolokai nuo vandens telkinių esantis vienkiemis ar vasarnamis, netinkamas gyventi žiemą ir reikalaujantis papildomų nemažų investicijų.

O sodybų, turinčių priėjimą prie vandens telkinio, kainos prasideda nuo 200 tūkst. Lt. Tačiau 2008 m. tokios sodybos kainavo 400–500 tūkst. Lt.

Šiemet pavasariop, kaip ir kasmet, juntamas didesnis susidomėjimas, bet tendencijų, kad sodybų pardavimo rinka atsigautų, nekilnojamojo turto ekspertai kol kas nepastebi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. aurimui aurimui rašo:

    durniai


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...