2010 Birželio 21

Žemė

Žemės mokesčio didinti neketinama

veidas.lt

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje pasigirdo kalbos apie diskusijoje tarp valdančiosios koalicijos partnerių kilusią idėją siūlyti Vyriausybei padidinti žemės mokestį ir tokiu būdu surinkti į biudžetą papildomų lėšų. Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius teigia, kad niekas nesvarsto tokios minties.

Žemdirbių savivalda šią savaitę išreiškė savo nepritarimą žemės mokesčio padidinimui. „…jeigu kalbėsime, kas tą žemę dirba ir užsiima žemės ūkio gamyba, tai tik mažiau nei pusė ūkininkų dirba nuosavą žemę, didesnę dalį dirbamos žemės jie nuomojasi. Žemės mokestį moka žemės savininkas, ne naudotojas. Taigi pakėlus žemės mokestį, žemės savininko patiriamų išlaidų skirtumas bus perkeltas į nuomininko – žemdirbio išlaidas, t.y. jis mokės didesnį žemės nuomos mokestį“, – savo nuogąstavimus savivalda išreiškė pranešime spaudai.

Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius patikino, kad niekas net nesvarsto tokios minties: „Esu kategoriškai prieš žemės mokesčio padidinimą, – teigia ministras, pabrėždamas būtinybę įvesti diferencijuotą mokestį už nedirbamas apleistas žemes. – Tai numatyta ir Vyriausybės programoje, kur labai aiškiai nurodyta, kad apleistos žemės turi būti tvarkomos, privalo būti sukurta konkreti jų panaudojimo programa ir nurodyti prioritetai“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...