2010 Birželio 23

Žemė

Žemėtvarkininkai Vilniuje sustabdyti

veidas.lt

Artėjant apskričių reformos atomazgai Nacionalinėje žemės tarnyboje posėdžiai vyksta kasdien ir ne po vieną, nes tarnybą greitai užgrius papildomų darbų škvalas.

Tuo tarpu Vilniaus apskrities viršininko administracijos Žemės reformos skyriuje – štilis. Skyriaus vedėjas Mindaugas Kirsnys atvirai teigė, kad įprastų funkcijų skyrius jau neatlieka: “Viskas sustabdyta, dokumentus ir darbus rengiamės perduoti Nacionalinei žemės tarnybai. Interesantų skundus nagrinėjame tik išimtiniais atvejais – žmonės juk niekuo dėti, kad vyksta reforma”.

O skundų netrūksta, nes Vilniaus apskrityje žemės grąžinimo reikalai juda lėčiausiai visoje Lietuvoje, o lėšų jiems skirta kaip niekad mažai. Nacionalinės žemės tarnybos Žemės reformos skyriaus vedėjas Albinas Bagdonas “Veidui” sakė, kad valstybės biudžete žemės reformai užbaigti šių metų pirmą pusmetį buvo numatyta 4,3 mln. Lt. Antrą pusmetį biudžete reformai bus skirta dar 4,2 mln. Lt. Tai gerokai menkesnės lėšos nei pernai (19,7 mln. Lt).

Vyriausybė yra žadėjusi baigti grąžinti žemę iki šių metų pabaigos, o Vilniaus ir Kauno miestuose bei Ignalinos ir Vilniaus rajonuose – iki 2012 m. galo. Dalyje šalies rajonų reforma jau baigiama, tačiau vis dar daug regionų, kuriuose ji tik įpusėjo. Sudėtingiausia padėtis sostinėje – čia piliečių teisės į žemės nuosavybę atkurtos mažiau nei 20 proc.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...