2010 Gruodžio 17

Verslas

Žemdirbiai – už kasos aparatus ir vienodas prekybos sąlygas turguose

veidas.lt

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, finansų ministrė Ingrida Šimonytė, žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius šįryt susitiko su smulkiųjų ir vidutinių ūkininkų atstovais, Žemės ūkio rūmų vadovais, asocijuotų žemdirbių organizacijų nariais.

Pokalbio metu buvo aptarti šių metų žemės ūkio pasiekimai ir rodikliai, išsakytos aktualios problemos, stabdančios žemės ūkio veiklos plėtojimą, pasikeista nuomonėmis dėl siūlymo nuo kitų metų pradžios turguose ir dengtuose paviljonuose, prekiaujančiuose maisto produktais, įdiegti kasos aparatus.

“Žemdirbių atstovai seniai kalba, kodėl tų kasos aparatų dar nėra ir kodėl atvežtiniams žymiai prastesnės kokybės maisto produktams sudaromos palankesnės prekybos sąlygos nei Lietuvos ūkininkų išaugintai produkcijai?” – Premjero klausė žemdirbių atstovai.

Panevėžio rajono ūkininkas Arūnas Čimnolonskas, antrus metus dviejuose ūkininkų turgeliuose prekiaujantis asmeniniame ūkyje išauginta mėsos produkcija, griežtai pasisakė už vienodas prekybos sąlygas visiems. “Aš du metus prekiauju su kasos aparatu ir tikrai žinau, kokią apyvartą per vieną darbo dieną suprekiauja viena darbo vieta. Todėl visų sąžiningų ūkininkų vardu drąsiai sakau, kad visiems prekiaujantiems turguose sąlygos turi būti vienodos ir kuo greičiau bus privalomi kasos aparatai, tuo ir eiliniams žmonėms, ir sąžiningiems Lietuvos ūkininkams, ir šalies biudžetui bus geriau”, – tvirtino Panevėžio rajono ūkininkas.

Žemės ūkio ministras K. Starkevičius informavo Premjerą, kad dvi savaites Halės turguje Baisogalos veislininkystės ūkio atstovai prekiavo su kasos aparatu. “Per vieną turgaus darbo dieną vienas ūkininkas parduoda produkcijos už 1 tūkstantį litų. Tie, kas prekiauja be aparatų, mušdamiesi į krūtinę aiškina, kad jie parduoda produkcijos vos už 300 litų. Štai jums ir 700 šimtai neapskaitytų pinigų”, – sakė ministras K. Starkevičius.

Finansų ministrė I. Šimonytė pažymėjo, kad planuojami kasos aparatai niekaip nepaveiks “močiučių su krapais, ar morkų ryšeliu” prekybos, melas yra ir skleidžiami gandai, kad bus reikalaujama kurti individualias įmones. “Niekas nesikeis namų valdoje, asmeniniame ūkyje išaugintais maisto produktais prekiaujantiems žmonėms”, – tvirtino I. Šimonytė.

Apibendrindamas Premjeras A. Kubilius sakė, kad Vyriausybė girdi ūkininkų, žemės ūkio rūmų, žemdirbių asociacijų nuomonę kuo greičiau turguose įvesti kasos aparatus. “Vyriausybė ryžtingai vykdo kasos aparatų įvedimo planą. Iki naujų metų pradžios bus priimti visi reikalingi sprendimai. Pradedant nuo vasario iki gegužės mėnesio vyks pereinamasis laikotarpis. Kaip žadėjome, pirmiesiems įsigijusiems kasos aparatus, kompensuosime išlaidas šimtu procentu”, – pažymėjo Premjeras A. Kubilius.

Žemdirbių atstovų prašymu nutarta iš karto po Naujųjų surengti diskusiją su aplinkos apsaugos ministru, kitais aplinkosaugos specialistais dėl “pernelyg griežtų aplinkosauginių reikalavimų, taikomų Lietuvos žemės ūkyje”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...