2011 Sausio 10

Verslas

Pritarė kasos aparatų įvedimui

veidas.lt

Vyriausybė pirmadienį iš esmės pritarė kasos aparatų įvedimui turgaus prekeiviams maisto produktais, o trečiadienį ji ketina priimti galutinį sprendimą. Kasos aparatai bus privalomi nuo gegužės pradžios.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė, kurios smulkieji verslininkai prašė atidėti sprendimą dėl kasos aparatų, patvirtino, pirmadienį dar kartą patvirtino, kad į konstruktyvias pastabas bus atsižvelgiama.

“Trečiadienį Vyriausybė turėtų pritarti, kad nuo gegužės 1 dienos prekiaujant maistu, išskyrus prekybą lauko sąlygomis, būtų naudojami kasos aparatai. Ir tuomet Finansų ministerija, manau, per porą savaičių pateiks ir tą antrąjį nutarimą, kuris numatys kompensavimo tvarką”, – žurnalistams po Vyriausybės pasitarimo sakė I.Šimonytė.

Anot jos, tebegalioja planai, kad tiems prekybininkams, kurie pirmiausiai įsigis kasos aparatus ir juos deklaruos, bus išmokamos didžiausios kompensacijos.

Reikalavimas turėti kasos aparatus maisto produktams įsigaliotų nuo gegužės 1 dienos.

Jei sprendimas bus priimtas, valdžia kompensuos kasos aparatų įsigijimą. Vyriausybė skaičiuoja, jog kompensuoti kasos aparatų įsigijimui prireiks maždaug 3 mln. litų, tačiau iš prekyviečių tikimasi papildomai į valstybės biudžetą surinkti apie 50-100 mln. litų, kurie, kaip manoma, šiuo metu neapskaitomi.

Kasos aparatai bus privalomi prekiaujantiems maisto produktais dengtose turgavietėse, skelbta, kad jiems įrengti bus suteiktas trijų mėnesių pereinamasis laikotarpis.

Ankčiau skelbta, kad kasos aparatus siūloma įvesti nuo 2011 metų vasario 1 dienos, iš pradžių kompensuojant 100 proc., o vėliau – 80-50 proc. jų kainos.

Lietuvoje šiuo metu yra 108 turgavietės, turinčios dengtus paviljonus. Juose prekiaujantys žmonės privalėtų įsigyti kasos aparatus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...