2011 Birželio 16

Zawahiri tapo “al Qaeda” lyderiu

veidas.lt

Scanpix

Ilgametis Osamos bin Ladeno bendražygis Aymanas al Zawahiri (Aimanas Zavahiris) po “al Qaeda” įkūrėjo ir lyderio žūties perėmė vadovavimą šiam tarptautiniam kovotojų tinklui, ketvirtadienį pranešė vienas islamistų tinklalapis.

Šis egiptietis ilgą laiką buvo antrasis po Osamos bin Ladeno asmuo kovotojų tinkle.

A. al Zawahiri anksčiau šį mėnesį pažadėjo tęsti “al Qaeda” kampaniją prieš Jungtines Valstijas ir jų sąjungininkes. Šis pareiškimas buvo jo pirmoji vieša reakcija į O.bin Ladeno žūtį per amerikiečių komandosų reidą Pakistane gegužę.

“Al Qaeda” grupės vyriausioji vadovybė baigusi konsultacijas skelbia, kad šeichas dr. Aymanas Zawahiri, tepadeda jam Dievas, prisiėmė atsakomybę už vadovavimą grupei”, – rašoma pareiškime, kuris paskelbtas islamistų tinklalapyje “Ansar al-Mujahideen”.

A. al Zawahiri buvo laikomas realiausiu O.bin Ladeno įpėdiniu. Jo buvimo vieta nežinoma.

A. al Zawahiri, kuriam, kaip manoma, yra apie 60 metų, su O.bin Ladenu susipažino praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio viduryje Pakistane, kur rėmė partizanus, kovojusius su sovietų pajėgomis Afganistane.

Birželio 8 dieną internete paskelbtame vaizdo įraše A. al Zawahiri sakė, kad “al Qaeda” tęs kovą.

“Šeichas (Bin Ladenas) kaip kankinys iškeliavo pas savo Dievą, tegu būna jis jam gailestingas, o mes privalome toliau eiti jo džihado keliu, kad išvytume įsiveržėlius iš musulmonų žemės ir apvalytume ją nuo neteisingumo”, – sakė A. al Zawahiri.

“Šiandien, su Dievo pagalba, Amerika susiduria ne su vienu asmeniu ar grupe… o su sukilusia tauta, kuriai pabudus iš miego atgimė džihadas ir kuri meta jai iššūkį visur, kur tik ji yra”, – sakė jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...