2011 Birželio 11

Mogadiše nukautas Rytų Afrikos “al Qaeda” vadeiva

veidas.lt

Scanpix

Tarptautinio teroristų tinklo “al Qaeda” padalinio Rytų Afrikoje numanomas vadeiva Fazulas Abdullah Muhammadas (Fazulas Abdula Muhamadas) trečiadienį buvo nukautas Mogadiše, šeštadienį paskelbė Kenijos policijos vadas, patvirtinęs Somalio islamistų judėjimo “al Shebaab” sukilėlių pranešimą.

Manoma, kad 38 metų F. A. Muhammadas suplanavo 1998 metais įvykdytus didelius JAV ambasadų sprogdinimus Nairobyje ir Dar es Salame. Už jo galvą buvo paskirta 5 mln. JAV dolerių premija.

“Ką tik gavome šį pranešimą iš Somalio pareigūnų. Mums pranešta, jog praeitą trečiadienį Somalyje buvo nukauti du teroristai”, – Kenijos policijos komisaras Mathew Iteere (Metjus Itirė) sakė naujienų agentūrai AFP.

Jis pridūrė, kad vienas iš žuvusiųjų buvo “atpažintas kaip Fazulas Muhammadas… Taip mums sakė mūsų kolegos Somalyje”.

“Vienas iš vyrų, kurie buvo nukauti netoli Mogadišo, buvo Fazulas Abdullah, telaimina Visagalis Dievas jo sielą. Jis nemirė, nes tūkstančiai tokių kaip jis tebesikauna su Visagalio Dievo priešais”, – vienas aukšto rango “al Shebaab” sukilėlių vadas, pageidavęs likti anonimu, anksčiau šią savaitę sakė AFP.

Tuo tarpu Somalio laikinosios vyriausybės (TFG) pareigūnai nurodė, kad šie asmenys buvo nukauti prie vienos kelio užkardos antradienio vakarą.

“Mūsų pajėgos apšaudė du vyrus, kurie nesustojo prie užkardos. Jie mėgino gintis, kai buvo apsupti mūsų žmonių”, – TFG karinių pajėgų vadas Abdikarimas Yusufas (Abdikarimas Jusufas) sakė naujienų agentūrai AFP.

“Paėmėme jų tapatybės dokumentus, tarp kurių buvo vienas užsienio pasas”, – nurodė jis, pridūręs, kad tyrimas tebevyksta.

Šis incidentas įvyko Somalio sostinės šiaurės vakariniame pakraštyje, pranešė vienas regiono saugumo šaltinis.

Prie užkardos atvažiavusių įtariamųjų pikapas buvo prikrautas vaistų, nešiojamųjų kompiuterių ir mobiliųjų telefonų.

Tas pats šaltinis nurodė, kad šiedu asmenys veikiausiai pasuko ne tuo keliu ir atsidūrė TFG kontroliuojamoje teritorijoje, kai mėgino pasiekti “al Shebaab” pozicijas.

Kitaip negu per kitus panašius incidentus, abiejų nukautųjų lavonus išsivežė Somalio žvalgybos tarnybų pareigūnai, kurie juos perdavė atpažinti JAV pareigūnams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...