2011 Birželio 12

“Al Qaeda” vadeivos žūtis – smūgis teroristinei grupuotei

veidas.lt

Scanpix

JAV sekretorė Hilari Klinton (Hillary Clinton) teigė, kad “Al Qaeda” vadeivos afrikiečio Fazulo Abdulos Mohamedo (Fazul Abdullah Mohammed) žūtis yra didelis smūgis teroristinei grupuotei, praneša BBC.

F. A. Mohamedas ir keli kiti kovotojai žuvo šios savaitės pradžioje per susišaudymą su policijos pareigūnais kontrolės punkto teritorijoje Somalio sostinėje Mogadiše, pranešė policija.

F. A. Mohamedas buvo ieškomiausias asmuo Afrikoje. Jis yra įtariamas sprogdinimais JAV ambasadoje Rytų Afrikoje 1998 metais, per kuriuos žuvo 224 žmonės. “Al Qaeda” kovotojas taip pat buvo kaltinamas dėl atakų Kenijoje 2002 metais. Manoma, kad pastaruoju metu jis veikė kartu su islamo kovotojų grupuote “Al Šabab”, kuri kontroliuoja didžiąją Pietų Somalio dalį.

Anot Somalio saugumo pajėgų atstovo, F. A. Mohamedą antradienio naktį nušovė Somalio pereinamojo laikotarpio federalinės vyriausybės pajėgos šiaurės vakarų Mogadišo teritorijoje.

Somalio kariuomenės vadas F. A. Mohamedo žūtį sulygino su Osamos bin Ladeno žūtimi, kuris buvo nukautas gegužės 9 dieną per JAV reidą Šiaurės Pakistane. “Tai yra viso pasaulio pergalė. Tai yra Somalio kariuomenės pergalė”, – sakė jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...