2011 Kovo 20

Nauja partija

Žaliųjų partijos pirmininku išrinktas J.Dautartas

veidas.lt

Sekmadienį įsteigtos partijos Lietuvos žaliųjų sąjūdis (LŽSP) pirmininku išrinktas partijos iniciatyvinės grupės vadovas, aplinkosaugininkas Juozas Dautartas.

Jis nugalėjo kitą kandidatą į partijos vadovus – partijai priklausančios Progresyviosios koalicijos lyderį Liną Kranauską.

Vilniuje vykstančiame partijos steigiamajame suvažiavime taip pat patvirtinti partijos įstatai, programa, renkamos valdyba, taryba.

Partijos steigėjų yra 2448. Steigiamajame suvažiavime dalyvauja per 173 žmonių, kurie turi likusių kolegų įgaliojimus.

J.Dautarto teigimu, “Lietuvos žaliųjų sąjūdis” yra nuosaiki partija, nepriskirianti savęs nei politinei kairei, nei dešinei.

“Stengsimės dirbti abiem rankomis – ir dešine, ir kaire, man atrodo, taip žmogus sutvertas. Tai nuosaiki žalioji partija, nepriskiriame nei kairiosioms, nei dešiniosioms jėgoms, tiesiog esame žali, kai kur esame kairesni, kai kur dešinesni”, – žurnalistams tvirtino jis.

“Žaliosios partijos (…) visų pirma yra nuosaikios, nepasižymi radikalumu ir eina į politiką, kad žalioji politika atsispindėtų mūsų įstatymuose”, – teigė J.Dautartas.

Anot naujosios partijos lyderio, ši politinė jėga ketina dalyvauti 2012-ųjų Seimo rinkimuose.

“Partija tam ir įsisteigė, kad ji keltų savo kandidatus Seimo rinkimuose”, – žurnalistams sakė jis.

Iniciatoriai sako, kad partijos steigimą paskatino šiandieninė Lietuvos socialinė, ekologinė, politinė situacija ir realios grėsmės, kurios esą kyla kraštui dėl ekologinės politikos ignoravimo.

Naujosios partijos tikslas bus vykdyti žaliąją politiką, saugoti gamtinius išteklius ir aplinką.

“Tai iš esmės yra nauja žalioji ekonominė socialinė politika, kuri turi dvi savo pagrindines kryptis: visų pirma mažinti neigiamą ekonomikos poveikį aplinkai ir kelti žmonių gyvenimo kokybę. Pagrindinė nuostata – (…) kad būtų mažinamas vartotojiškumas, nes dabar visuomenę ištikusi vartojimo krizė, dėl to teršiama gamta, beatodairiškai naudojami gamtos ištekliai”, – BNS sakė partijos pirmininko pavaduotoja Iveta Balčiūnienė.

Žaliųjų sąjūdžio partija taip pat pritarė pareiškimui, kuriame teigia prieštaraujantys Lietuvos ir kaimyninių valstybių atominės energetikos plėtros planams Visagine, Baltarusijos Astravo rajone ir Rusijos Kaliningrado srityje.

“Visas savo jėgas sutelksime, kad tiek mūsų Vyriausybė, tiek užsienio žaliosios partijos, tiek Europos Sąjungos Žaliųjų frakcija imtųsi priemonių, kad tai neįvyktų. Lietuva visai neišnaudojusi tarptautinio masto žaliųjų partijų, kurios pasisako prieš atominę energetiką kaip labai brangią”, – kalbėjo partijos pirmininkas.

“Palaikymas jau yra, bet kaip jis išsireikš, kokiu mastu, ir ką mes darysime – pirmajame tarybos posėdyje tai nuspręsime. Norime visą eilę teisėtų priemonių taikyti, tame tarpe įskaitant ir galimai referendumą, nes tai nėra tik klausimas energetinis, (…) tai – ir mūsų saugumo klausimas”, – pridūrė J.Dautartas.

Viešai pranešus apie naujos partijos kūrimą, nuo jos atsiribojo Lietuvos žaliųjų sąjūdis. Šio judėjimo lyderis Rimantas Braziulis pareiškė apgailestaujantis, kad su žaliųjų veikla neva nieko bendro neturintys žmonės spekuliuoja judėjimo vardu.

“Lietuvos žaliųjų judėjimo taryba nieko nėra girdėjusi apie Lietuvos žaliųjų sąjūdžio partijos kūrėjų pasiekimus gamtosauginėje veikloje, todėl reiškia nepasitikėjimą šios partijos kūrėjais ir atsiriboja nuo jų veiklos”, – teigė jis.

Pasak pranešimo, Lietuvos žaliųjų judėjimas yra nepolitinė visuomeninė organizacija, kuri nekuria jokios partijos ir niekaip nėra susijusi su kuriamos partijos iniciatyvine grupe.

J.Dautartas savo ruožtu teigia, jog R.Braziulio pareiškimas buvo pernelyg skubotas.

“Matyt, bus akcijos, ar mūsų iniciatyvos, ar jų, kur jie palaikys ar mes palaikysime. Ir Žaliųjų judėjimas, ir ekologiniai judėjimai – visi turi teisę egzistuoti, tiek ir politinis jos sparnas. Mes įvardijame save nuosaikiais, bet iš tikrųjų skaitlingumu jau dabar mes lenkiame dešimtimis kartų bet kokį Žaliųjų judėjimą”, – tvirtino jis.

Politinei partijai įsteigti būtina, kad ji turėtų ne mažiau kaip vieną tūkstantį steigėjų. Lietuvoje šiuo metu oficialiai įregistruota 40 partijų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (6)

 1. Zenius Zenius rašo:

  Partija gal nuims dalį balsų nuo socdemų, bet bus gera jų sąjungininkė. Lyderis- senas kvalifikuotas , anot AMB, kadras.

 2. Mona Mona rašo:

  zodziu,prisitaikeliai.

 3. nijolė nijolė rašo:

  O kodėl nuotrauką Seimo nario įdėjote? Todėl,kad ir jo pavardė Dautartas,o vardas iš J raidės prasideda? Tai jis – Julius ir visai ne tas Dautartas,tinginiai.O tai,kad partijos steigimas vyko KGB pulkininkui,kuravusiam sąjūdį priklausančiame viešbutyje,sukelia subtilių minčių :]

 4. Arvydas Damijonaitis Arvydas Damijonaitis rašo:

  Naujų ,nebaudžiamų (atominių?)Rusijos nusikaltimų prevencija:
  1. Lietuvos,Ukrainos teismai, pagal sukauptą siaubingą faktinę medžiagą, ištiria nusikaltimo, padaryto bolševikinės okupacijos metu duotoje apylinkėje(teritorinis principas) specifiką, įvardina genocido požymius turinčius nusikaltimus; 2.Bolševikinės imperijos(…CCCP) NKVD struktūrose tarnavo iki 50 proc., Kremliuje -80 proc. žydų tautybės “vadovų”,kurie organizavo ir vykdė nusikaltimus Lietuvoje ir Ukrainoje (11 milijonų ukrainiečių valstiečių ,turtingiausiose juodžemio srityse, numarinimas badu HOLODOMOR metu). Būtina prašyti Holokaustą patyrusius žydus pagalbos teisiškai įvardinant šiuos genocidinius nusikaltimus; 3.Lietuviai NIEKAD NEDALYVAVO JOKIOSE AKCIJOSE PRIEŠ ŽYDUS, įrodyta, kad tai NKVD ir nacių klastotės.
  ARVYDAS DAMIJONAITIS, žydų gelbėtojos vaikaitis

 5. Arvydas Damijonaitis Arvydas Damijonaitis rašo:

  Truputis istorijos
  Lietuvos Žaliosios partijos įkūrimo gūdžiais okupacijos laikais vienas iš motyvų buvo grynai pasiaukojantis,grynai patriotinis- KURKIME,KUO DAUGIAU PARTIJŲ PO SĄJŲDŽIO SKĖČIU,KGB NETURĖS TIEK AGENTŲ,KAD VISAS NAUJAS PARTIJAS KONTROLIUOTI,NARIUS SUSODINTI..Pavyzdžiui,1989 metais važiuojame į Šalčininkus,”DĖMESIO(UVAGA),svarbiam pokalbiui kviečia Lietuvos Žalioji partija”-toks buvo skelbimas priešais komunistų partijos būstinę Šalčininkuose..Tai ,manau, suprantama,buvo šaltas dušas okupacinės LKP funkcionieriams…Šiuo metu partijos kūrimo motyvai kiti,istorinė patirtis,aplinkybės palankios…Tai nesikandžiokim,mylėkim lietuvius,kurių istorinė žemė didžiuliame pavojuje..Blogio imperija nesnaudžia…Arvydas Damijonaitis,buvęs Lietuvos Žaliosios partijos Vilniaus skyriaus pirmininkas

 6. Arvydas Damijonaitis Arvydas Damijonaitis rašo:

  INFORMACIJA:HOLODOMOR-turtingiausiose Ukrainos juodžemio srityse badu numarinta 11 milijonų ukrainiečių.Ukrainiečių naikinimą organizavo ir vykdė bolševikinės Rusijos imperijos NKVD struktūros,kuriose 50 procentų,Kremliuje 80 procentų žydų tautybės “vadovų”.Būtina prašyti žydus,patyrusius HOLOKAUSTĄ,padėti teisiškai,teismo keliu,įvardinti šį nusikaltimą ir kitus nusikaltimus(Lietuvoje po 1945 metų sunaikinta apie milijoną lietuvių,NKVD-KGB struktūrose iki 50 proc žydų).ARVYDAS DAMIJONAITIS,žydų gelbėtojos vaikaitis


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...