2011 Balandžio 08

Kazachstanas

Nazarbajevas prisaikdintas naujai kadencijai

veidas.lt

Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas, iškovojęs triuškinamą pergalę valstybės vadovo rinkimuose, penktadienį buvo prisaikdintas naujai penkerių metų kadencijai, per kurią jo valdymas įžengs į jau trečią dešimtmetį.

N.Nazarbajevas prezidento priesaiką davė kazachų kalba ir pažadėjo ištikimai dirbti savo tautai. Po priesaikos Centrinės rinkimų komisijos atstovas įteikė jam prezidento pažymėjimą.

“Šiandien man ypatinga diena. Kazachai padarė savo istorinį pasirinkimą ir balsavo už mane – dėkoju jiems”, – sakė N.Nazarbajevas per ceremoniją naujoje šalies sostinėje Astanoje, kur prabanga tviska nauji statiniai, atrodo, išaugę iš niekur vėjų pustomoje stepių platybėje, o jos centre iškilęs prezidentui skirtas obeliskas, simbolizuojantis jo valdžią.

Sekmadienį vykusiuose rinkimuose N.Nazarbajevas surinko 95,55 proc. rinkėjų balsų, tačiau jo triuškinamą pergalę aptemdė tarptautinių stebėtojų skundai, kad rinkimai neatitiko “tikrosios demokratijos” standartų.

N.Nazarbajevas, iškilęs į valdžią 1989 metais, kai Kazachstanas dar buvo sovietinė respublika, pats aiškiai parodė, jog sekmadienio rinkimų baigtis iš anksto nulemta, kai pasiskelbė jų nugalėtoju dar prieš tai, kai buvo pranešti oficialūs rezultatai.

Kazachstanas kritikuojamas už tai, kad šalyje faktiškai įtvirtintas vienpartinis valdymas, kai absoliučiai visus politinius bei ekonominius sprendimus priima N.Nazarbajevas ir jo paskirti ministrai bei patarėjai.

Tačiau šioje uždaroje autoritarinėje sistemoje pastarąjį dešimtmetį buvo vykdoma verslui palanki ekonominė politika, dėl kurios šalies ūkis kasmet augo po 8,5 proc. ir smarkiai pagerėjo gyvenimo sąlygos 16,4 mln. gyventojų turinčioje didžiulėje stepių valstybėje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...