2011 Gegužės 16

Žada skelbti išankstinius surašymo duomenis

veidas.lt

BFL

Statistikos departamentas pirmadienį ketina skelbti išankstinę statistinę informaciją apie visuotinio gyventojų surašymo metu surašytų Lietuvos gyventojų skaičių.

Visuotinis gyventojų ir ūkio surašymas šiemet vyko dviem etapais: kovo 1–16 dienomis buvo galima patiems susirašyti internetu, o balandžio 5-gegužės 9 dienomis internetu nesusirašiusius gyventojus turėjo aplankyti surašinėtojai.

Praėjusią savaitę vos pasibaigus oficialiam surašymo terminui Lietuvos žiniasklaida pranešė, kad surašymo duomenys parodė, jog šalyje esą nebegyvena 3 mln. žmonių. Tačiau Statistikos departamento teigimu, viešai paskelbti duomenys buvo gegužės 5-osios, o surašinėtojai baigė gyventojus lankyti gegužės 9-ąją.

Gegužės 5-osios duomenimis, Lietuvoje surašyta maždaug 2,74 mln. gyventojų. Internetu susirašė ar buvo surašyti apie 1,04 mln. gyventojų, o per antrąjį surašymo etapą surašyta 1,7 mln. gyventojų.

Statistikos departamento teigimu, daugiau nei 4 tūkst. būstų gyventojai atsisakė dalyvauti surašyme, į daugiau nei 15 tūkst. būstų surašinėtojai išvis nebuvo įleisti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...