2011 Balandžio 01

Politika

Žada likviduoti “mirusias” partijas

veidas.lt

2011.04.01 15:06 |Kategorija:  Lietuvos politika

Teisingumo ministerija (TM) siūlys įstatymų pataisas, kurios leistų paprasčiau likviduoti “mirusias” partijas.

Pagal Civilinio kodekso nuostatas toms politinėms partijoms, kurios narių sąraše neturi daugiau nei 1000 narių, gali būti inicijuojama likvidavimo procedūra. Tačiau tai gali būti daroma tik tuomet, jei pati politinė partija kreipsis į Juridinių asmenų registrą su prašymu ją likviduoti.

TM pranešimu, valstybė inicijuoti neveikiančios politinės partijos likvidavimo realiai negali nei tuomet, kai ji neatitinka keliamų reikalavimų, nei tuomet, kai partijos apskritai ignoruoja reikalavimą kasmet pateikti savo sąrašus patikrinimui.

Teisingumo ministerija siūlys inicijuoti Civilinio kodekso, Politinių partijų įstatymo bei kitų teisės aktų pakeitimus, kad Juridinių asmenų registras, nesikreipdamas į teismą, galėtų inicijuoti partijos likvidavimą, jei ši dvejus metus iš eilės nepateiks Teisingumo ministerijai savo narių sąrašų.

Politinių partijų įstatymas numato prievolę politinėms partijoms kiekvienais metais iki kovo 1 dienos Teisingumo ministerijai pateikti savo narių sąrašus.

Politinių partijų narių sąrašų atitikimą įstatymams tikrinančiai TM iki šių metų kovo 1 dienos savo narių sąrašų nepateikė 10 iš 13 tai padaryti privalėjusių partijų. Iš trijų pateikusiųjų, dviejų partijų sąrašai neatitiko keliamų reikalavimų.

Teisingumo ministro patarėja ryšiams su visuomene Vaida Vincevičiūtė BNS pranešė, kad iki kovo 1 dienos savo narių sąrašų ministerijai nepateikė Lietuvos humanistų partija, Lietuvos žalioji partija, Respublikonų partija, Lietuvos protėvių atgimimo partija, Tautos pažangos partija, Lietuvos socialinio teisingumo partija, Lietuvos reformų partija, Pilietinės demokratijos partija, Respublikonų lyga bei Smulkaus ir vidutinio verslo partija.

Žemaitijos partija, Leiboristų partija ir Tautinė partija Lietuvos kelias pateikė duomenis, tačiau dviejų paskutinių partijų sąrašuose yra mažiau nei 1 tūkst. narių.

Apie tai Teisingumo ministerija pranešė Vyriausiajai rinkimų komisijai. Pagal galiojančią tvarką, šios 12 partijų artimiausius metus negalėtų dalyvauti rinkimuose, jei tokie vyks.

Partijoms, kurios dalyvavo savivaldybių tarybų rinkimuose, iš viso jų – 23, savo narių sąrašų Teisingumo ministerijai papildomai pateikti nereikėjo, kadangi jos tai padarė prieš rinkimus.

Šiuo metu Lietuvoje yra įregistruota 40 politinių partijų, keturios iš jų jau yra likviduojamos.

Tarp likviduojamų – Lietuvos nacionaldemokratų partija, Lietuvos politinių kalinių partija, Lietuvos ūkio partija ir nepartinių judėjimas “Rinkimai 96″.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...