2010 Gruodžio 28

Policija

Rinktinės “Vytis” likvidavimas papildomai kainuotų 10 mln. litų

veidas.lt

Jeigu Vyriausybė ir Seimas nepakeis sprendimo iki kitų metų pabaigos panaikinti policijos rinktinę “Vytis”, Policijos departamentui papildomai iš valstybės biudžeto reikės 10 mln. litų, teigia policijos atstovas.

“Jeigu nebus pratęsta komercinės apsaugos funkcija, Policijos departamentas bus priverstas kreiptis į Vyriausybę, kad ji papildomai Policijos departamentui skirtų apie 10 mln. litų”, – antradienį BNS sakė Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

Anot jo, 4,5 mln. litų reikės darbuotojų išeitinėms kompensacijos ir maždaug 5 mln. litų kitoms policijos funkcijoms finansuoti. Mat tokią sumą vidutiniškai per metus į Policijos departamento biudžetą perveda rinktinė “Vytis” už įvairių objektų apsaugą.

Be to, R.Matonio teigimu, ši rinktinė iš uždirbamų pinigų save išlaiko.

Policijos departamento atstovas pabrėžė, kad “Vyčio” pareigūnai, kai nereaguoja į apsaugos iškvietimus, patruliuoja gatvėse.

“Pavyzdžiui, Švenčionyse iš viso patruliuoja trys policijos ekipažai, du iš jų – “Vyčio”. Todėl panaikinus rinktinę, sumažės ir pareigūnų gatvėse”, – sakė R.Matonis.

Panaikinti minėtą policijos padalinį įpareigoja 2006 metais Seimo patvirtinta Policijos sistemos plėtros programa. Pagal ją, iki 2012 metų policija privalo atsisakyti komercinės apsaugos funkcijos kaip jai nebūdingos.

Policijos departamentas kreipėsi į Vyriausybę, prašydami šią funkciją jiems pratęsti iki 2015-ųjų. Vyriausybė turėtų kreiptis į Seimą, kad ši pataisytų Policijos sistemos plėtros programą.

Jeigu to nebus padaryta, iki kitų metų pabaigos planuojama panaikinti 500 pareigybių ir atleisti apie 424 policijos rinktinės “Vytis” statutinių valstybės tarnautojų, karjeros valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis visose šalies apskrityse. Statutinių pareigūnų iš jų yra 136.

R.Matonis sakė, kad daliai pareigūnų bus pasiūlytas darbas teritoriniuose policijos komisariatuose, o dalį teks atleisti.

“Vyčio” pareigūnai atlieka Lietuvoje esančių užsienio valstybių diplomatinių atstovybių, konsulinių atstovybių bei jų vadovų rezidencijų išorinę apsaugą, užtikrina Lietuvos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų užsienyje vidinę apsaugą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...