2011 Gegužės 04

Žada grąžinti pensijas į iki krizės buvusį lygį

veidas.lt

"Veido" archyvas

Premjeras Andrius Kubilius dar kartą pakartojo, kad kitais metais pensijos bus grąžintos į ikikrizinį lygį.

“Jau praėjusiais metais Vyriausybėje esame parengę koncepciją, kaip bus kompensuojamos pensijos, pagal Konstitucinio teismo išdėstytas nuostatas, ir iki šių metų spalio mėnesio bus priimtas tam reikalingas įstatymas. Tai, ko žmonės negavo per tuos dvejus metus, kol pensijos buvo sumažintos, jiems tai bus kompensuota”, – BTV laidoje “Karštas vakaras” antradienį teigė premjeras, rašo delfi.lt.

Tačiau jis pripažino, kad pensijų kompensavimas priklauso ir nuo valstybės finansinių galimybių.

“Svarstydami ir pensijų sistemos pertvarkos reikalus, mes matome, kad mūsų labai aiškiai deklaruotas įsipareigojimas per artimiausią laikotarpį bus realizuotas nepakenkiant ir finansų sistemai”, – kalbėjo A.Kubilius.

Pasak Vyriausybės vadovo, pensijų kompensavimas priklausys nuo ekonomikos atsigavimo ir nuo to, kokias pajamas valstybė gaus į biudžetą: “Bet mūsų nuostata labai aiški, dėl to neturime nuogąstauti”.

“Ne šiandien, ne rytoj, bet ateityje matysime galimybes pasirūpinti, ypač tais, kuriems yra sunkiausia. Mes labai aiškiai esame deklaravę, kad nuo 2012 metų pensijų sumažinimas, kuris buvo reikalingas tam, kad nesubyrėtų finansų sistema, kad išsaugotume stabilų litą, jis pasibaigs – pensijų lygis bus atstatytas toks, koks buvo sumažintas”, – patvirtino Vyriausybės vadovas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...