2011 Gegužės 19

Nesinorėtų rinktis tarp pensijų ir atlyginimų

veidas.lt

BFL

Minimalios mėnesinės algos (MMA) didinimas reikalautų iš valstybės papildomų išlaidų, tai valstybei kainuotų daugiau nei 100 mln. litų, o Premjeras Andrius Kubilius sako nenorintis, kad tektų rinktis tarp pensijų atkūrimo ir algų didinimo.

“Ir viešajam sektoriui MMA didinimas yra svarstomas, ir jo didinimas reikalautų iš valstybės papildomų išlaidų. Nesinorėtų, kad tektų rinktis tarp sumažintų pensijų atstatymo, ką mes esame numatę, ir tam reikia papildomų 600 mln. litų, ir atlyginimų didinimo, ko lyg ir reikalauja tam tikri projektai Seime. Yra Finansų ministerijos skaičiavimai, tai (išlaidos dėl MMA didinimo – ELTA) būtų daugiau nei 100 mln. litų, tai nėra juokingai maži pinigai, kiekvienas litas, kiekviena dešimtis milijono yra dideli pinigai, kai skaičiuojama, kiek jie didina valstybės skolą, kiek reikia mokėti papildomų palūkanų skolinantis tokius pinigus”, – sakė A. Kubilius ketvirtadienį interviu “Žinių radijui”.

Vyriausybės vadovas teigia, kad yra svarbu įsiklausyti į visus argumentus – ne tik stambaus verslo ir profesinių sąjungų, kurios teigia, kad reikia didinti MMA, bet ir į smulkaus ir vidutinio verslo pareiškimus, kad šiuo metu tai jam būtų kenksminga.

Ketvirtadienį Seimui planuojama pateikti kelis dokumentų projektus, susijusius su minimalios mėnesinės algos didinimu.

Rezoliucijos projektą “Dėl minimalios mėnesinės algos didinimo” turėtų pateikti Seimo Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis. Jame Vyriausybei siūloma nuo šių metų liepos 1 d. didinti minimalią mėnesinę algą (MMA) iki 900 litų, o nuo 2012 m. sausio 1 d. – iki 1000 litų.

Dokumento projekte siūloma taip pat laipsniškai didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį, kuris galėtų užtikrinti geresnį socialinį teisingumą, nemažinant gyventojų suinteresuotumo darbine veikla.

Kitą dokumentą – nutarimo projektą “Dėl minimalios mėnesinės algos dydžio” numato pateikti Seimo narys Gintaras Songaila.

Jame siūloma Vyriausybei įstatymų nustatyta tvarka imtis priemonių, kad ne vėliau kaip iki 2011m. liepos 1 d. minimalios mėnesinės algos dydis būtų padidintas ne mažiau kaip 200 litų ir siektų ne mažiau kaip 1000 litų.

Dar vieną rezoliucijos projektą “Dėl minimalios mėnesinės algos” yra įregistravęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma.

Jame siūloma Vyriausybei “remiantis objektyviais ekonominės socialinės padėties vertinimais neatidėliojant suformuoti poziciją savo atstovams Trišalėje taryboje dėl minimalios mėnesinės algos didinimo, o gavus Trišalės tarybos teikimą – priimti Vyriausybės nutarimą dėl minimalios mėnesinės algos didinimo”.

Dokumento projekte siūloma Trišalei tarybai ir Vyriausybei apsvarstyti diferencijuotos minimalios mėnesinės algos nustatymą atskiroms ūkio šakoms, regionams bei darbuotojų grupėms.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija siūlo didinant minimalų atlygį iki 1 tūkst. litų, tuo pačiu 5-10 proc. mažinti valdžios sektoriaus mokos fondą bei susijusias išlaidas.

Frakcija siūlo, kad Vyriausybė naujos tvarkos priėmimą inicijuotų nuo 2012 m. sausio 1 dienos.

Šiuo metu MMA yra 800 litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...