2010 Gegužės 11

Liberalų ir centro sąjunga

Ž. Šilgalis pasitraukė iš postų

veidas.lt

Iš valdančiosios Liberalų ir centro sąjungos vicepirmininko pareigų pasitraukė partijos atskalūnu vadinamas parlamentaras Žilvinas Šilgalis. Politikas taip pat nutarė atsistatydinti iš partijos valdybos.

Savo partijos ir Seimo frakcijos veiklą pastaruoju metu itin kritikuojantis Ž.Šilgalis nusprendė atsisakyti postų, kai nebuvo pakviestas į praėjusią savaitę rengtus bendrus liberalcentristų vadovybės ir šiai partijai priklausančių parlamentarų pasitarimus, praneša “Lietuvos rytas”.

Vienas tokių renginių, kuriame tartasi, kaip frakcijai elgtis per balsavimą dėl interpeliacijos susisiekimo ministrui liberalui Eligijui Masiuliui, vyko Trakų rajone neformalioje aplinkoje.

Apie šią išvyką Ž.Šilgaliui nebuvo pranešta galbūt ir todėl, kad ten galėjo būti sprendžiama ir tai, ką daryti su pačiu partijos atskalūnu.

Liberalcentristai norėtų šį politiką šalinti iš partijos, bet tokiu atveju iškiltų grėsmė Seime likti be frakcijos, kurioje šiuo metu yra minimalus narių skaičius.

Todėl svarstoma galimybė sujungti liberalcentristų ir Arūno Valinsko “prisikėlėlių” pajėgas.

Tam nepritariantis Ž.Šilgalis galimas frakcijų jungtuves nurodė kaip vieną pasitraukimo iš partijos vadovybės motyvų.

Parlamentaras taip pat tvirtino, kad pastaruoju metu išsiskyrė jo ir partijos vadovybės bei frakcijos požiūris į daugelį politinių procesų: “Nebegaliu būti pavaduotoju žmogaus (Gintauto Babravičiaus), kuriuo nebetikiu ir nebepasitikiu. Dauguma partijos vadovų mano kitaip, ir aš nenoriu trukdyti, o užmerkti akis, į nieką nereaguoti ir tik kažkuo būti nematau prasmės.”

Neoficialiai užsimenama, kad partijos vicepirmininko pasitraukimas – buvusio liberalcentristų lyderio Artūro Zuoko plano dalis. Esą buvęs meras kuria visuomeninį judėjimą, į kurį bandys persivilioti dalį liberalcentristų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...