2010 Lapkričio 28

Slapti dokumentai

“WikiLeaks” netrukus paskelbs slaptus dokumentus “visais svarbiais klausimais”

veidas.lt

“WikiLeaks” įkūrėjas Julianas Assange’as (Džulianas Asandžas) sekmadienį sakė, kad slapti JAV dokumentai, kurie netrukus bus paskelbti šiame tinklalapyje, apims “visus svarbius” šiandienos pasaulio klausimus.

“Medžiaga, kurią netrukus paskelbsime, iš esmės apima visus svarbius klausimus visose pasaulio valstybėse”, – per teletiltą sakė jis žurnalistams Jordanijoje, kai jo buvo paklausta, ar naujai skelbiami dokumentai vėl yra susiję daugiausia su JAV karais Irake ir Afganistane.

J.Assange’as tiriamosios žurnalistikos atstovų konferencijai sakė, jog kalbasi su jais per teletiltą dėl to, kad “Jordanija nėra pati geriausia vieta būti su tave sekančia CŽV”. Iš kur jis kalbėjo, neaišku.

“WikiLeaks”, kaip pranešama, visai netrukus turi paskelbti šimtus tūkstančių slaptų JAV diplomatinių pranešimų. Šio paskelbimo pasekmių baiminasi net kelių šalių vyriausybės.

J.Assange’as sakė, kad bus paskelbta daugiau nei ketvirtis milijono dokumentų.

“Pastarąjį mėnesį didelė dalis mano energijos ir veiklos buvo skirta pasirengti būsimam Jungtinių Valstijų diplomatijos istorijos paskelbimui”, – sakė jis.

“Daugiau kaip 250 tūkst. slaptų pranešimų iš JAV ambasadų visame pasaulyje, ir pastarąją savaitę ar panašiai jau galėjome matyti, kad Jungtinės Valstijos žengė žingsnius bandydamos neutralizuoti poveikį, kuris galėtų būti padarytas”, – sakė J.Assange’as.

Aukšti JAV pareigūnai suskubo bandyti neutralizuoti galimą žalą ir perspėjo daugiau nei tuziną valstybių, tarp jų – svarbius sąjungininkus Australiją, Didžiąją Britaniją, Kanadą, Izraelį ir Turkiją.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. Aurimas Aurimas rašo:

  Prisižiūrėjęs visokių veiksmo filmų apie konspiracijos teorijas ir dabar seka jų herojų pavyzdžiais. Tiesiog apgailėtina.

 2. konsultantas konsultantas rašo:

  Aurimai fuuuu ;]

 3. Giedrius Giedrius rašo:

  Gerai daro. Kad tokiu “WikiLeaks” butu daugiau , gal tada prabustume …

 4. lietuvis lietuvis rašo:

  senai laikas su teroru,korucijom,gropstimais ir kitais…reikejo atskleist


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...