2014 Gegužės 30

Keliautojams: skirtingos kelionės, skirtingi asmens dokumentai ir jų galiojimo laikas

veidas.lt

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdyba (toliau – Migracijos valdyba) ragina vasaros keliautojus pasitikrinti turimų asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų galiojimo laiką – neapdairieji gali patirti nemalonumų ir finansinių nuostolių kelionei dar neprasidėjus.
Tokio turinio priminimą šalies gyventojams Migracijos valdyba siunčia kaskart artėjant vasarai, kuomet diduma žmonių atostogauja ir rengiasi nors trumpam išvykti į užsienio valstybes. „Turėti galiojantį asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą yra kiekvieno piliečio pareiga. Kiekvienas šešiolikos sulaukęs ir pasą ar asmens tapatybės kortelę įgijęs asmuo tai privalo žinoti, – tvirtina Migracijos valdybos Pasų skyriaus viršininkė Edita Prilepskienė. – Tačiau esame patyrę, kad žmonės nėra pratę pasitikrinti turimų asmens dokumentų galiojimo laiko. Būna, kad naujo paso ar asmens tapatybės kortelės žmonės atvyksta tiesiai iš oro uosto, kai jiems dėl negaliojančio asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento nebuvo leista išskristi. Tokie ar panašūs atvejai sukelia didelių nepatogumų patiems ir jų bendrakeleiviams, patiriama nenumatytų finansinių išlaidų skubiai gaminant asmens dokumentus.“ E. Prilepskienė pastebi esant ir kitų situacijų, dėl kurių piliečiams tenka skubiai gamintis naujus asmens dokumentus. Taip nutinka neįsigilinus, koks kelionės dokumentas tinka keliaujant į vieną ar kitą valstybę, koks privalomas jo galiojimo terminas. Pavyzdžiui, vykstant į Europos Sąjungos valstybes nares ar kitas šalis, su kuriomis yra sudarytos atitinkamos tarptautinės sutartys ar susitarimai, pakanka turėti asmens tapatybės kortelę, vykstant į Šengeno erdvei nepriklausančias valstybes, būtinas pasas. Valstybių sienas galima kirsti tik su galiojančiu asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančiu dokumentu! Vykstant į Šengeno zoną svarbu, kad turimas asmens dokumentas galiotų kelionės metu, vykstant už Šengeno ribų, dokumentų galiojimui taikomi atskiri reikalavimai – 3 ar 6 mėnesių pabaigos terminas, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos. Todėl, rengiantis kelionei į užsienį, patariama žvilgtelėti į savo asmens dokumentą, patikrinti trumpiau galiojančius nepilnamečių dokumentus, pasitikslinti informaciją apie lankytinos šalies keliamus reikalavimus atvykstantiesiems tos šalies konsulinėje įstaigoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...