2010 Lapkričio 17

Kontrabanda

Vyriausybė už stambią kontrabandą siūlo tik kalėjimą

veidas.lt

Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad už didesnės nei 200 minimalių gyvenimo lygių (26 tūkst. litų) kontrabandos gabenimą grėstų tik laisvės atėmimo bausmė ir nebūtų galima atsipirkti baudomis.

Po aštrių diskusijų priimą sprendimą dar turės patvirtinti Seimas.

Už didesnės kaip 200 minimalių gyvenimo lygių kontrabandos gabenimą siūloma skirti laivės atėmimą iki aštuonerių metų.

Tuo metu gabenusiems kontrabandos, kurios vertė – nuo 50 iki 200 minimalių gyvenimo lygių (nuo 6 500 iki 26 tūkst. litų), pagal siūlomas pataisas, grėstų nelaisvė iki ketverių metų arba bauda.

Minimalus gyvenimo lygis, dabar vadinamas bazine socialine išmoka, šiuo metu siekia 130 litų.

Tokiam siūlymui priešinęsis teisingumo ministras Remigijus Šimašius aiškino, kad negalima apriboti teismo teisės skirti ir švelnesnes bausmes, pavyzdžiui, mažamečių vaikų turintiems kontrabandininkams.

Tik už laisvės atėmimo bausmę stambiems kontrabandininkams pasisakęs Ministro pirmininko tarnybos kancleris Deividas Matulionis aiškino, kad laisvės atėmimas būtų labiau atgrasanti priemonė nei baudos.

Premjeras Andrius Kubilius savo ruožtu iškėlė idėją įvesti konkretų, pavyzdžiui, trejų metų tokios nuostatos galiojimo laiką, bet šis pasiūlymas nebuvo plačiau svarstytas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...