2010 Gruodžio 07

Alkoholis

Vynas Lietuvoje degtinės dar nepavijo

veidas.lt

Nors Lietuvoje kasmet vis labiau plinta vyno gėrimo kultūra, tačiau alus ir degtinė kol kas vis dar yra lietuvių mėgstamiausi alkoholiniai gėrimai.

“Maxima LT” įvaizdžio ir komunikacijos departamento direktorės Linos Muižienės duomenimis, populiariausias alkoholinis gėrimas yra degtinė – ji sudaro 28 proc. visų alkoholinių gėrimų  pardavimo, o vynui tenka 20 proc.

Pekybos tinklo “Rimi” atstovė Aurelija Jonušaitė teigia, kad pirkėjai jau išmoko vyną rinktis atidžiau, derinti su maistu, pamažu atsiranda supratimas apie šalis, regionus ir vynuogių rūšis. Didėjantį susidomėjimą vynu įrodo ir tai, kad šiemet per neseniai vykusią jauno  Božolė (Beaujolais Nouveau) vyno atvežimo šventę kavinės ir prekybos tinklai pardavė visas užsakytas šio vyno atsargas.

Kaip teigė A.Jonušaitė, šiuo metu pirkėjai daugiausia renkasi 16–25 Lt kainuojantį, pusiau saldųjį ir pusiau sausąjį vyną. L.Muižienės teigimu, iki sunkmečio buvo daugiau pirkėjų, kurie pirkdavo 30 Lt ir daugiau kainuojantį vyną.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...