2011 Kovo 30

Statistika

Vykstant antrajam gyventojų surašymo etapui bus siekiama apsaugoti gyventojus nuo sukčių

veidas.lt

Kitą savaitę prasidės antrasis gyventojų surašymo etapas, kuriam vykstant bus siekiama apsaugoti gyventojus nuo sukčių, pranešė Statistikos departamentas.

Anot pranešimo, vykstant gyventojų apklausai namuose bus bendradarbiaujama su Policijos departamentu. Policija, bendradarbiaudama su seniūnijomis, padės informuoti gyventojus, kaip atrodo surašinėtojai ir kaip išvengti jais apsimetusių asmenų.

Surašymo darbuotojais dirbs gyventojai iš tų pačių gyvenamųjų apylinkių, todėl ypač kaimo gyventojai surašinėtojus turėtų pažinoti.

Pareigūnai rūpinsis ne tik gyventojų, bet ir surašinėtojų saugumu – suteiks jiems informaciją apie galimą pavojų lankantis tam tikruose būstuose. Prireikus pareigūnai surašinėtojus palydės iki šių būstų ir užtikrins surašinėtojo saugumą šiam apklausiant.

Su Policijos departamentu taip pat tariamasi, kaip surašyti asocialius asmenis, benamius.

Gyventojų apklausa vyks nuo balandžio 5 iki gegužės 9 dienos.

Surašinėtojai lankys tuos būstus, kurių gyventojai nedalyvavo elektroniniame surašyme ar jo metu pateikė ne visus surašymo duomenis, pvz., susirašė kiekvienas atskirai ir negalima nustatyti namų ūkių ryšių tarp gyventojų.

Vis dėlto Statistikos departamentas perspėja gyventojus būti budrius ir prisiminti, kaip atpažinti surašinėtoją.

Pasak pranešimo, gyventojus surašinėtojai lankys darbo dienomis ne vėliau kaip iki 21 val., savaitgaliais – iki 20 val. Kitu laiku ir per šv. Velykas surašinėtojai gyventojų nelankys.

Surašinėtojo darbo pažymėjimas turi būti patvirtintas teritorinės statistikos valdybos antspaudu ir su oranžine ryškios spalvos juostele, ant kurios yra surašymo ženklas ir baltos spalvos užrašas “Surašymas 2011″. Surašinėtojas turi tamsiai žalią arba pilkšvą (su žalsvais šonais) portfelį su užklijuotu surašymo ženklu.

Pranešime perspėjama, kad surašinėtojai neturi skambinti ir prašyti į surašymo lapo klausimus atsakyti telefonu, taip pat neturi klausinėti apie banko sąskaitas, santaupas, pinigus ar slaptažodžius. surašinėtojai neturi prašyti už ką nors susimokėti ar aukoti.

Kilus abejonių dėl surašinėtojo tapatybės gyventojai raginami paklausti surašinėtojo pavardės ir pasitikslinti ją paskambinus darbo dienomis nemokamais telefonais.

Nuo balandžio 5 dienos užpildyti surašymo lapą bus galima užpildyti ir atvykus į surašymo skyrius.

Kovo 17-ąją pasibaigusiame pirmąkart surengtame elektroniniame visuotiniame gyventojų surašyme iš viso dalyvavo 1 mln. 38,7 tūkst., arba beveik trečdalis (apie 32 proc.), šalies gyventojų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...