2011 Kovo 15

E-surašymas

Elektroniniame surašyme dalyvaus 30 proc. gyventojų

veidas.lt

Pirmą kartą Lietuvoje vykstančiame elektroniniame gyventojų surašyme, tikėtina, dalyvaus 30 proc. šalies gyventojų, mano statistikai.

Elektroniniame surašyme iki trečiadienio 10 val. savo duomenis jau pateikė 816 tūkst., arba daugiau kaip 25 proc. Lietuvos gyventojų. Surašymas baigsis trečiadienį.

“Tikėtina, kad susirašys (iki trečiadienio vakaro – BNS) apie 30 proc. gyventojų. Manau, kad tikrai galima sakyti, kad susirašymas sėkmingas”, – antradienį spaudos konferencijoje sakė laikinai Statistikos departamento generalinės direktorės pareigas einanti Vilija Lapėnienė.

Anot V.Lapėnienės, aktyviausias buvo pirmadienis, kai planuota baigti surašymą.

“Susirašė 110 tūkst. gyventojų – didžiausias skaičius per visą susirašymo laikotarpį”, – sakė V.Lapėnienė.

Aktyviausiomis dienomis prie sistemos per valandą jungėsi vidutiniškai 17 tūkst. gyventojų. V.Lapėnienė pripažino, jog dėl didelio aktyvumo nepavyko išvengti ir laikinų sistemos sutrikimų. Iki trečiadienio ryto buvo registruota 320 tūkst. būstų, arba 33 proc. visų namų ūkių.

V.Lapėnienė BNS po konferencijos teigė, jog elektroninio surašymo trukmė parinkta atsižvelgus į kitų šalių patirtį, optimaliausiu laikomas 10 dienų laikotarpis.

“Ilgesnis laikotarpis brangiau kainuotų, atsižvelgėme ir į gyventojų duomenų konfidencialumo išsaugojimą”, – kalbėjo V.Lapėnienė, pastebėjusi, jog kai kuriose šalyse elektroniniu būdu gyventojai galėjo registruotis vos 3-4 dienas.

Pirmadienį turėjęs pasibaigti elektroninis gyventojų surašymas pirmadienį buvo pratęstas dviem dienomis iki trečiadienio 24 valandos. Anot V.Lapėnienės, toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į ypač aktyvų gyventojų dalyvavimą elektroniniame surašyme ir pačių gyventojų pageidavimus.

Pasibaigus elektroniniam surašymui, mėnesį truks gyventojų lankymas – surašinėtojai gyventojus pradės lankyti balandžio 5-ąją ir lankys iki gegužės 9 dienos. Surašinėtojai lankys ir neteisingai ar ne visus duomenis pateikusius gyventojus.

Aktyviausiai elektroniniame gyventojų ir būstų surašyme dalyvavo didžiųjų miestų gyventojai: jau susirašė 36 proc. Vilniaus, 34 proc. Kauno, 30 proc. Šiaulių, 29 proc. Panevėžio, 28 proc. Klaipėdos gyventojų.

Išankstiniais duomenimis, kovo 1-ąją Lietuvoje buvo 3 mln. 235,2 tūkst. gyventojų.

+370 5 2058524

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...