2011 Gegužės 19

VSD ir STT pareigūnai – 5 metams

veidas.lt

BFL

Vadovaujantys Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai į pareigas bus skiriami penkeriems metams, dar tokiam pat laikotarpiui galės būti skiriami pakartotinai, tačiau tų pačių pareigų negalės eiti ilgiau kaip 10 metų iš eilės.

Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančias prezidentės Dalios Grybauskaitės pateiktas Valstybės saugumo departamento ir Specialiųjų tyrimų tarnybos įstatymų pataisas.

VSD penkeriems metams į pareigas su galimybe dar tokiam pat laikotarpiui tarnybą tose pareigose pratęsti bus skiriami departamento centrinio aparato struktūrinių padalinių, teritorinių įstaigų, specialios paskirties įstaigų ir šių įstaigų struktūrinių padalinių vadovai bei jų pavaduotojai.

STT penkerių metų laikotarpiui į pareigas bus skiriami STT struktūrinių padalinių vadovai ir pavaduotojai. Jeigu pareigūnų veikla įvertinama labai gerai, jis galės būti penkeriems metams pakartotinai skiriamas į tas pačias pareigas, tačiau tų pačių pareigų negalės eiti ilgiau kaip 10 metų.

Įstatymų pataisos dėl pakeitimų VSD ir STT įsigalios nuo 2012 metų sausio 1 dienos.

VSD pareigūnų, kuriems šiuo įstatymu nustatomas penkerių metų tarnybos laikotarpis ir kurie paskirti į pareigas iki šio įstatymo įsigaliojimo bei šias pareigas ėjo ilgiau kaip penkerius metus, tarnyba prilyginama vienam numatytam tarnybos laikotarpiui, o šias pareigas ėjusiųjų ilgiau kaip 10 metų – dviem tarnybos laikotarpiams.

VSD vadovas daugiau nei 10 metų tas pačias pareigas ėjusį pareigūną, kurio tarnyba įvertinama labai gerai, atsižvelgdamas į tarnybinį būtinumą, galės į jas pakartotinai paskirti ne ilgesniam kaip dvejų metų laikotarpiui.

Tokia pati tvarka galios ir Specialiųjų tyrimų tarnyboje.

Taip pat įstatymo pataisomis numatyta, kad VSD ir STT vadovai šių pareigų negalės eiti daugiau kaip dvi kadencijas – jie ir šiuo metu buvo skiriami penkerių metų kadencijoms, tačiau kadencijų skaičius nebuvo ribojamas.

Tačiau Seimas nustatė skirtingą tvarką, kaip dirbs šių įstaigų vadovų pavaduotojai.

Pataisomis nustatyta, kad VSD generalinio direktoriaus pavaduotojus 5 metų kadencijai skiria ir atleidžia prezidentas generalinio direktoriaus teikimu, o pavaduotojai šias pareigas gali eiti ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės. Seimo Nacionalinio saugumo gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas su dar keliais kolegomis siūlė pavaduotojų kadencijas sieti su vadovo įgaliojimų trukme, tačiau šiam siūlymui nepritarta.

Tuo metu balsuojant dėl Specialiųjų tyrimų tarnybos įstatymo pataisų, pritarus analogiškam siūlymui, nustatyta, kad STT direktoriaus pavaduotojų įgaliojimų trukmė yra susieta su jo paties įgaliojimų trukme. Kito STT direktoriaus paskyrimas prilyginamas pavaduotojų kadencijos pabaigai.

Įstatymų pataisas dėl rotacijos pateikusi prezidentė D.Grybauskaitė, kadencijų principą pasiūliusi ir prokuratūros bei sveikatos sistemos įstaigų vadovams, sako, jog kaita užtikrins kokybiškesnį darbą.

“Aplaidžiai dirbantys pareigūnai negalės užsibūti vadovaujamuose postuose, o atsakingiems atsivers platesnės karjeros galimybės”, – apie minimas pataisas yra sakiusi prezidentė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...