2010 Balandžio 08

Pareigūnai

Apie 400 statutinių pareigūnų turėtų virsti civiliais

veidas.lt

Dalis vidaus reikalų sistemoje esančių statutinių pareigybių turėtų tapti karjeros valstybės tarnautojų ar darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį, pareigybėmis.

Tai numatyta vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio pasirašytame įsakyme, kuriuo jis patvirtino vidaus reikalų sistemos įstaigų statutinių pareigybių statuso keitimo sistemą.

“Esu įsitikinęs, kad ne visos šiandien esančios statutinės pareigybės pagal joms priskirtas funkcijas turėtų būti statutinės. Padaliniuose, padedančiuose užtikrinti įstaigų funkcionavimą, daugelis, o kai kur ir visos, pareigybės turėtų turėti arba karjeros valstybės tarnautojo, arba darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, statusą”, – Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pranešime cituojamas ministras.

Anot jo, turėtų būti pakeistas apie 400 statutinių pareigybių statusas.

“Tokiuose padaliniuose kaip viešieji ryšiai, viešieji pirkimai, vidaus auditas, dokumentų, turimų materialinių ir finansinių išteklių tvarkymas bei kitų aptarnavimo funkcijų vykdymas ateityje neturėtų likti nė vienos statutinės pareigybės”, – teigiama pranešime.

VRM teigimu, padaliniuose, atliekančiuose funkcijas žmogiškųjų išteklių valdymo, įstaigų veiklos strategijos kūrimo ir teisės srityse, statutinių pareigybių skaičius negalės viršyti 50 proc., o padaliniuose, atliekančiuose funkcijas tarptautinių ryšių ir informacijos, susijusios su įstaigai priskirtų uždavinių vykdymu, apdorojimo, analizės ir valdymo srityse, statutinių pareigybių skaičius negalės viršyti 70 proc. visų atitinkamame struktūriniame padalinyje įsteigtų pareigybių.

Kita vertus, R. Palaitis pabrėžė, kad vadinamasis pareigybių išstatutinimas nereiškia, kad jau dabar tie pareigūnai, kurių pareigybės bus pripažintos nestatutinėmis, neteks statutinio pareigūno statuso, o taip pat ir visų su juo susijusių socialinių garantijų.

“Tokių pareigybių statusas bus keičiamas tik tuomet, kai iš pareigų išeis statutinis pareigūnas. Pareigūnų teisėti lūkesčiai bus išsaugoti”, – tikino ministras.

Šių metų kovo 1-osios duomenimis, VRM pavaldžiose įstaigose dirbo 19,7 tūkst. statutinių valstybės tarnautojų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...