2010 Liepos 16

Taupymas

Pareigūnai siūlo daryti išimtis mokant ligos pašalpas

veidas.lt

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo vadovai siūlo Vidaus tarnybos statute nustatyti sąrašą pareigybių, kurias einantys pareigūnai ligos laikotarpiu gautų viso darbo užmokesčio dydžio pašalpą.

Pasak susivienijimo pranešimo spaudai, išimtys skaičiuojant ligos pašalpas turėtų būti daromos patruliams, ugniagesiams, pasieniečiams, operatyvinį darbą dirbantiems pareigūnams ir kitiems, kurie susiduria su padidėjusio pavojaus sąlygomis. Savo siūlymus ketvirtadienį pareigūnų atstovai pristatė prezidentės patarėjams.

Pareigūnai jau yra kreipęsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę, prašydami vetuoti Vidaus tarnybos statuto pataisas, kuriomis jų socialinės garantijos ligos atveju prilygintos kitų piliečių.

Vidaus tarnybos statutas iki šiol numatė, kad laikinojo nedarbingumo bei nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpiais pareigūnams mokamas vidutinis jų darbo užmokestis.

Prezidentei pasirašius įstatymą, mokamo vidutinio darbo užmokesčio ar jo dalies dydis, maksimalus kompensuojamojo uždarbio dydis ir mokėjimo trukmė bus nustatomi Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo nuostatomis, tad ligos atveju pareigūnai vidutinio atlyginimo tikėtis nebegalės.

Pasak profesinių sąjungų atstovų, jei Seimo narių Rimanto Dagio ir Vincės Vaidevutės Margevičienės pasiūlytos ir Seimo priimtos pataisos galiotų šiuo metu, trys ugniagesiai, kurie trečiadienį Kupiškio rajone gavo šilumos smūgį gelbėdami žmonių turtą, jau nuo šiandienos gautų tik ketvirtadalį savo atlyginimo, nes jie ilgiau kaip tris dienas

bus nedarbingi.

“Mes pritariame, kad situacija, kai pareigūnas suserga kasdamas bulves nėra pakankama, kad sunkmečiu už tai būtų atlyginama šimtu procentu, bet mes nepritariame ir tam, kad pareigūnas, gelbėdamas kitus ir dėl to nukentėjęs nuo nusikaltėlių ar nuo stichijos, nukentėtų dar kartą nuo valstybės”, – teigiama profesinių sąjungų pareiškime.

Per susitikimą su prezidentės patarėjais pareigūnai sako pateikę ir daugiau pavyzdžių, pagrindžiančių, kad kai kurias pareigas einantiems pareigūnams nedarbingumo laikotarpis būtų kompensuojamas šimtu procentu: pavyzdžiui, praėjusį savaitgalį Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas ilsėdamasis su šeima prie Žaltyčio ežero išgelbėjo 2 skęstančių žmonių gyvybes: mergaitės ir merginos.

Prieš metus taip pat ne tarnybos metu pajūryje su šeima vasarojantis Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnas Vidmantas Sova, pamatęs skęstančius žmones, suskubo į pagalbą, bet gelbėdamas kitus jis nuskendo.

Pareigūnai primena ir atvejį, kai pareigūnė apsikrėtė tuberkulioze apklausdama įtariamąjį.

“Jei pareigūno pareiga yra rizikuoti net ir tada, kai kitų profesijų žmonės to nedarytų, tai valstybės pareiga užtikrinti, kad pareigūnas rizikuodamas patirtų kuo mažiau žalos”, – teigia Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkas Vytautas

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...