2010 Gruodžio 18

Kultūra

Vokietijos kino veteranui Muelleriui-Stahliui bus įteiktas “Auksinis lokys” už viso gyvenimo pasiekimus

veidas.lt

Vienam iš labiausiai pasaulyje pagarsėjusių vokiečių aktorių Arminui Muelleriui-Stahliui (Arminui Miuleriui-Štaliui) 61-jame Berlyno kino festivalyje bus įteiktas garbingas “Auksinio lokio” apdovanojimas už viso gyvenimo pasiekimus, penktadienį pranešė organizatoriai.

Pagerbdami “Oskarui” nominuotą aktorių, kuris mini savo karjeros didžiajame ekrane 50 metų sukaktį, vieno iš trijų svarbiausių Europos kino festivalių organizatoriai pabrėžė, kad A.Muelleris-Stahlis yra “nepaprastas artistas”.

“Šiandien Arminas Muelleris-Stahlis švenčia savo 80-ąjį gimtadienį. Linkime jam viso, kas geriausia, ir džiaugiamės, kad galėsime įteikti šiam nepaprastam artistui “Garbės auksinį lokį”… vasarį”, – sakė Berlynalės direktorius Dieteris Kosslickas (Diteris Koslikas).

A.Muelleris-Stahlis per savo ilgą karjerą pelnė daug svarbių apdovanojimų.

Jis buvo nominuotas JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimui už geriausio antrojo plano aktoriaus vaidmenį 1996 metų filme “Šviesk” (Shine), sukurtame pagal Australijos pianisto Davido Helfgotto (Davido Helfgoto) gyvenimo istoriją.

A.Muelleris-Stahlis 1992 metais Berlynalėje pelnė “Sidabrinį lokį” už vaidmenį filme “Ucas” (Utz), o 2006 metais jis buvo šio festivalio žiuri narys.

Neseniai jis sukūrė vieną iš svarbiausių antrojo plano vaidmenų režisieriaus Rono Howardo (Rono Hovardo) trileryje “Angelai ir demonai” (Angels and Demons), sukurtame pagal didelio populiarumo sulaukusį rašytojo Dano Browno (Deno Brauno) romaną, kartu su Holivudo žvaigždėmis Tomu Hanksu (Tomu Henksu) ir Ewanu McGregoru (Evanu Makgregoru).

Buvusios Rytų Prūsijos mieste Tilžėje (dabartinis Sovetskas Rusijos Kaliningrado srityje) 1930 metais gimęs A.Muelleris-Stahlis karjerą pradėjo komunistinėje Rytų Vokietijoje, o 1980 metais emigravo į Vakarų Vokietiją ir buvo pasirinktas vaidinti legendinio režisieriaus Wernerio Fassbinderio (Vernerio Fasbinderio) filme “Lola”.

61-oji Berlynalė vyks ateinančių metų vasario 10-20 dienomis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...