2011 Kovo 09

Politika

Kardinolui A.J.Bačkiui – “Lietuvos diplomatijos žvaigždė”

BNS

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis Vilniuje trečiadienį įteikė kardinolui Audriui Juozui Bačkiui Užsienio reikalų ministerijos (URM) apdovanojimą “Lietuvos diplomatijos žvaigždė”.

Ministerijos garbės ženklas dvasininkui įteiktas už jo ypatingus nuopelnus įtvirtinant Lietuvos valstybingumą, demokratijos vertybių ir žmogaus teisių gynimą bei už vaidmenį atnaujinant Lietuvos ir Šventojo Sosto diplomatinius santykius prieš 20 metų, teigiama URM pranešime.

“Jūs keliate Lietuvos katalikų bendruomenės dvasią, skatinate mus tobulėti, atsigręžti į bendražmogiškas vertybes. Tokių diplomatų kaip jūs dėka šiandieną mes gyvename laisvoje, nepriklausomoje Lietuvoje”, – ceremonijos metu teigė A.Ažubalis.

A.J.Bačkis 1964 metais pradėjo darbą Vatikano diplomatinę tarnyboje, jis yra dirbęs Šventojo Sosto nunciatūrose Filipinuose, Kosta Rikoje, Turkijoje, Nigerijoje ir Nyderlanduose.

A.Ažubalis, kuris taip pat yra Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos pirmininkas, supažindino A.J.Bačkį su Lietuvos ir Italijos iniciatyva Romoje gegužės pradžioje rengiama tarptautine konferencija, skirta antikrikščioniškoms apraiškoms ir krikščionių diskriminacijai aptarti.

A.J.Bačkis buvo įšventintas kunigu prieš 50 metų, prieš dvidešimt metų jis paskirtas naujai įsteigtos Vilniaus arkivyskupijos arkivyskupu metropolitu, prieš dešimt metų popiežius Jonas Paulius II jį pakėlė kardinolu.

URM garbės ženklas “Lietuvos diplomatijos žvaigždė” teikiamas nuo 2010 metų.

Šiuo ženklu apdovanojami Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiai ir organizacijos už ypatingus nuopelnus garsinant Lietuvos vardą, puoselėjant ir plėtojant tarpvalstybinius santykius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Kaip vertinate galimybę, kad S.Skvernelis vadovaus naujai Vyriausybei?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...