2011 Sausio 24

Darbo rinka

Vokiečiai vilios tik kvalifikuotus lietuvius

veidas.lt

Vokietijai ir Austrijai nuo šių metų gegužės mėnesio atšaukus apribojimus darbo jėgos judėjimui iš 2004 metais i Europos Sąjungą (ES) įstojusių valstybių visų pirma gali paskatinti tolesnę kvalifikuotų darbuotojų emigraciją iš Lietuvos, prognozuoja Darbo ir socialinių tyrimų instituto direktorius Boguslavas Gruževskis.

“Tai turės įtakos, tik nereikia laukti staigaus ir smarkaus emigracijos srauto didėjimo. Bet laikui bėgant Vokietija lietuviams vėl ims atrodyti patrauklia darbo paieškoms šalimi. Kad ir kaip būtų, atsiranda nauja patraukli emigracijos kryptis pirmiausia kvalifikuotai darbo jėgai”, – dienraščiui “Lietuvos rytas” sakė B.Gruževskis.

Anot jo, tai suduos smūgį Lietuvos darbo rinkai, nes ir dabar daugiau nei 60 proc. emigrantų dirbo gimtinėje, bet jų netenkino atlyginimas ar santykiai su darbdaviais.

B.Gruževskio teigimu, Vokietijos darbo rinka yra labai patraukli ir konkurencinga, palyginti su kitomis ES šalimis, tuo tarpu Austrija lietuvius vilioja mažiau. Austrijos rinka mažesnė, o konkurencija nuožmesnė, nes darbo ieškoti čia atvyksta daug lenkų, čekų, slovakų, vengrų ir ukrainiečių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...