2011 Gegužės 11

Mokesčių sistema turi saugoti kvalifikuotus specialistus

veidas.lt

BFL

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad mokesčių sistema turi skatinti kvalifikuotus darbuotojus likti Lietuvoje. Ji teigia, jog kovojant su emigracija, valdžios uždavinys – padėti kurtis ir išlikti konkurencingoms įmonėms.

“Pirmiausia – stabdyti tokių įmonių pagalba, padedant tokioms įmonėms atsirasti ir išlikti, ir egzistuoti, kaip ši Pabradėje esanti įmonė”, – žurnalistams sakė Pabradės anesteziologijos ir reanimacijos prietaisus gaminančioje įmonėje “Intersurgical” trečiadienį apsilankiusi šalies vadovė.

“Labai tikiuosi, kad tokių įmonių bus daugiau, nes Lietuva gali – tai įrodome ir šiandien Pabradėje. Reikia tik politinės valios, noro ir svarbiausia – pasitikėjimo savimi. Lietuva gali ne tik gerai dirbti, bet ir geriausiai dirbti”, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Ji teigė, kad būtina atlikti paklausiausių šalies ūkiui specialistų poreikio analizę ir jų rengimui skirti ypatingą dėmesį. Kvalifikuotų specialistų išsaugojimas, pasak prezidentės, turi būti vienas svarbiausių tikslų ir svarstant mokestinius pakeitimus.

Prezidentė kalbėjo, jog gyventojai savo ruožtu taip pat aktyviai turi ieškotis darbo: “Turi padėti ir Vyriausybė, Seimas, bet žmonės neturi laukti, kol jiems atneš darbą į rankas”.

Pasak jos, pagrindinis Lietuvos įmonių konkurencinis pranašumas – kvalifikuoti darbuotojai bei žiniomis ir aukštosiomis technologijomis grįstas verslas.

“Panaikinus biurokratinius, dažnai netgi absurdiškus suvaržymus verslui, palengvinus verslo pradžią iniciatyviems ir atsakingiems šalies žmonėms sukursime daugiau darbo vietų, pritrauksime daugiau užsienio investicijų. Jeigu žmonės turės darbo nereikės niekur važiuoti iš Lietuvos”, – Prezidentės spaudos tarnyboje cituojama D. Grybauskaitė.

Lietuvoje sukurtos technologijos dalyvauja medicinos, energetikos, kosmoso programose. Vokietija ir Austrija nuo gegužės pirmosios panaikina apribojimus darbo jėgos judėjimui iš Lietuvos, tačiau tokio masto masinės emigracijos kaip į Didžiąją Britaniją ar Airiją nesitikima.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...