2010 Gruodžio 18

Užsienis

Vokiečiai Afganistane kariauja tikrą karą

veidas.lt

Vokietijos kanclerė Angela Merkel šeštadienį, netikėtai pasirodžiusi Afganistane, pirmą kartą pareiškė, jog vokiečių kariai šioje šalyje kariauja, sakė ją lydėję žurnalistai.

Kaip anksčiau pranešė kanclerės biuras, A.Merkel atvyko į Afganistaną prieš Kalėdas susitikti su Kundūzo provincijoje dislokuotais vokiečių kariais. Dėl saugumo priežasčių apie šį vizitą nebuvo skelbiama iš anksto.

Vėliau ji nuvyko į Mazari Šarifą derybų su prezidentu Hamidu Karzai (Hamidu Karzajumi) bei JAV generolu Davidu Petraeusu (Deividu Petreusu), vadovaujančiu tarptautinėms pajėgoms, kovojančioms su Talibanu.

“Tai, kas čia yra, nėra tik panaši į karą situacija, – sakė ji kariams Kundūze. – Jūs kariaujate tikrą karą”. “Tai jau naujas patyrimas”, – pažymėjo jau trečią kartą Afganistane besilankanti Vokietijos kanclerė.

“Girdėdavome savo tėvų pasakojimus apie Antrąjį pasaulinį karą, bet tai buvo kas kita – Vokietija tada buvo agresorė”, – pridūrė A.Merkel.

Dėkodama kariams už tarnybą ji pasakė: “Mes žinome, jog tai būna labai pavojinga, ir tai, ką jūs patyrėte turės įtakos daugeliui jūsų, kai grįšite iš operacijų”.

Vokiečių karių misija Afganistane kartu yra ir tarnyba Vokietijai, pažymėjo A.Merkel. “Be šito mes negalėtume gyventi taip takiai, ir žmonės turi tai žinoti. Jie kartais gana skeptiškai vertina šią operaciją, bet nepaisant viso to, jie didžiuojasi jumis”, – kalbėjo kanclerė.

A.Merkel lydi Vokietijos gynybos ministras Karlas Theodoras zu Guttenbergas (Karlas Teodoras cu Gutenbergas), kuris praeitą savaitgalį taip pat susitiko su Afganistane dislokuotais kariais, atvykęs su savo žmona.

Šiuo metu NATO vadovaujamoje Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (ISAF) misijoje dalyvauja 4 800 Vokietijos karių, kurių dauguma sutelkti Afganistano šiaurėje.

Vokietijos armija šeštadienį pranešė, kad vienas 21 metų karys mirė nuo šautinės žaizdos; jis buvo pašautas per budėjimą kontrolės poste. Kariškių atstovas sakė, jog šis incidentas buvo nelaimingas atsitikimas.

Nuo tarptautinės misijos pradžios Afganistane žuvo iš viso 45 vokiečių kariai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...