2011 Sausio 11

Karas Afganistane

Afganistane – iki 2014 metų

veidas.lt

JAV viceprezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) antradienį pareiškė, kad jo šalis neišves visų savo pajėgų iš Afganistano 2014 metais, jeigu Kabulas pageidaus, kad jos pasiliktų.

Tikimasi, kad ateinančią liepą iš Afganistano bus išvesti apie 97 tūkst. amerikiečių karių, o visą atsakomybę už šalies saugumą vietos pajėgoms tikimasi palaipsniui perduoti iki 2014 metų.

Tačiau J.Bidenas, antrąją dieną viešintis karo nuniokotame Afganistane, pareiškė: “Mes neišvyksime, jeigu jūs (afganai) nenorėsite, kad išvyktume.”

Kalbėdamas po Kabule vykusių derybų su Afganistano prezidentu Hamidu Karzai (Hamidu Karzajumi), viceprezidentas pridūrė: “Mes neketiname valdyti arba kurti šalį – kaip dažnai pabrėžia prezidentas Karzai, tai yra Afganistano žmonių atsakomybė.”

“Esame pasiruošę padėti jums šiose pastangose ir toliau būsime pasiruošę padėti… po 2014 metų”, – pažymėjo J.Bidenas.

H.Karzai nurodė, kad jo asmeninės derybos su J.Bidenu truko 1 val. 45 minutes.

“Aptarėme perėjimo procesą 2014 metais ir kaip geriau jį vykdyti. Gerai padiskutavome; aš likau patenkintas”, – H.Karzai sakė toje pačioje spaudos konferencijoje, kuri vyko kitą dieną po J.Bideno atvykimo, apie kurį iš anksto nebuvo paskelbta.

Atvykęs į Kabulą J.Bidenas beveik dvi valandas tarėsi su Afganistane dislokuotų tarptautinių pajėgų vyriausiuoju vadu JAV generolu Davidu Petraeusu (Deividu Petreusu) ir JAV ambasadoriumi Karlu Eikenberry (Karlu Eikenberiu).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...