2011 Birželio 06

Visos algos negavusiems teisėjams – 250 tūkst. litų

veidas.lt

BFL

Teisingumo ministerija, įgyvendindama teisėjams nesumokėtos darbo užmokesčio dalies grąžinimo įstatymą, iš 2011 metų Privatizavimo fondo lėšų prašo skirti 250 tūkst. litų teisėjų atlyginimams.

Vyriausybei teikiamame projekte teigiama, kad minėta suma skirta įgyvendinti Teisėjams nesumokėtos darbo užmokesčio dalies grąžinimo išimties tvarka programą.

Remiantis minėtuoju įstatymu, nesumokėta darbo užmokesčio dalis kasmet dalimis teisėjams turi būti išmokama iki 2012 metų gruodžio 31 dienos Vyriausybės nustatyta tvarka.

Kovo pradžioje Finansų ministerija pranešė, kad iš viso įsipareigojimų teisėjams dėl nesumokėtos darbo užmokesčio dalies suma sudarė 57,9 mln. litų. Per 2009-2010 metus grąžinta 20 mln., liko grąžinti 37,9 mln. litų.

Pernai 10 mln. litų tam skirta iš Privatizavimo fondo, šiemet valstybės biudžete šiam tikslui lėšų nenumatyta. Pagal Vyriausybės patvirtintą tvarką, teisėjams skolos dalis išmokama proporcingai atsižvelgiant į valstybės biudžete numatytus tam tikslui asignavimus.

Vyriausybė yra nutarusi, kad teisėjams bus grąžinta apie trečdalis dėl nepagrįstai sumažintų atlyginimų susidariusios 150 mln. litų skolos. Atlyginimų skirtumas mokamos už trejus metus ir apskaičiuojamos už laikotarpį nuo 2005 metų liepos 1 iki 2008 metų liepos 1 dienos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...