2010 Spalio 23

Politika

Vilnius vėl kritikuojamas už nenorą reaguoti “į Lenkijos draugiškus gestus”

veidas.lt

Penktadienį lenkų žiniasklaida paskelbė Lenkijos užsienio reikalų ministerijos (URM) pareiškimą, kuriame, kaip rašo TVN24, Vilnius aštriais žodžiais kritikuojamas už nenorą reaguoti “į Lenkijos draugiškus gestus” ir “gerbti lenkų mažumą Lietuvoje”.

“Negalima su tuo sutikti”, – rašoma šios šalies URM pareiškime.

Ministerija prisipažįsta, jog “su didėjančiu nerimu stebi dviejų šalių santykių vystymąsi” ir žada “imtis diplomatinių veiksmų Lietuvos lenkų atžvilgiu”.

“Apgailestaujame, jog draugiški mūsų veiksmai pastaraisiais metais nesulaukė adekvačios reakcijos iš Lietuvos”, – rašo Lenkijos URM atsakydama į spaudos agentūros PAP klausimus, liečiančius Vilniaus ir Varšuvos santykius.

Ministerija nurodo, jog neįgyvendintų Lietuvos lenkų, kurie yra “lojalūs savo šalies piliečiai”, teisių katalogas metų metais nesikeičia. Iki šiol neišspręstos tokios problemos kaip žemės Vilniuje ir Rytų Lietuvoje grąžinimas, lenkų kalbos švietimo sistemoje išsaugojimas, sutikimas rašyti asmens dokumentuose pavardes gimtąja kalba arba dvikalbius vietovių ir gatvių pavadinimus ten, kur lenkai sudaro daugumą.

“Negalime sutikti su Lietuvos lenkų teisių negerbimu”, – rašo Lenkijos URM ir pabrėžia, jog iš partnerių Lietuvoje laukia atitinkamo požiūrio į šias problemas, siekiant parengti konstruktyvius sprendimus.

Pabrėžiama, jog URM analizuoja esamą situaciją ir artimiausiu metu imsis atitinkamų diplomatinių žingsnių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. teisybei teisybei rašo:

    Jeigu LIETUVOS LENKAS, kaip jie save vadina (esantis lojalus savo tautai tarp kitko), gyvendamas Lietuvoje nesugeba išmokti kalbėti lietuviškai arba nekalba iš principo, jis neturi jokios absoliučios pilietinės teisės reikalauti nuolaidų ar privilegijų. Mes esame LIETUVIAI ir gyvename Lietuvoje, todėl, jeigu jie nori turėti lenkiškus pasus ir gatves tegul važiuoja atgal į savo didžiai mylimą nuostabiąją Lenkijos Respubliką ir ja didžiuojasi. Kur čia diplomatija?? demokratija? Lenkijos URM tokie siūlymai skamba daug greičiau kaip reikalavimas negu draugystės siūlymas, nes mat dėl Lietuvos neatsako jie imsis priemonių! ES valstybė apskritai negali kelti kitai valstybei reikalavimų, ir mes patys būdami lietuviai negaunam jokių privilegijų iš savo šalies, kiek jie pageidauja. Jeigu čia taip blogai, mieli lenkai, važiuokite atgal. Mielai prašom.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...