2010 Birželio 05

Santykiai

Kai išsiderina meilės žaidimų grafikas

veidas.lt

Kažkodėl ne vieną mūsų užvaldęs stereotipas, esą vyras apie seksą galvoja nuolat. Ir jeigu kurį vakarą atsisako mylėtis, virš jo galvos lyg Damoklo kardas pakimba žmonos nuosprendis – turi meilužę! Tačiau tai mitas. Juk vyrui irgi gali skaudėti galvą, kamuoti nuovargis ar meilės žaidimams netinkama nuotaika.

Priežasčių būtina ieškoti

Įvairios apklausos rodo, kad dauguma porų mylisi vieną du kartus per savaitę, 13 proc. apklaustųjų tai daro kasdien, net 21 proc. respondentų seksu užsiima vieną du kartus per mėnesį, o 11 proc. – vos kelis kartus per metus.

Dėl atšalusio meilės guolio kalti gali būti abu partneriai, bet šiandien vis aktualesnis tampa stipriosios lyties atstovų libido sumažėjimo klausimas. Ne taip lengva išsiaiškinti, kodėl jūsų brangusis vis rečiau nori paišdykauti lovoje. Tam įtakos gali turėti ir fizinės, ir emocinės, ir psichologinės priežastys, kurias jas rasti ir pasistengti pašalinti reikėtų, nes lytinio gyvenimo sutrikimai partneriams tampa svarbia problema, tuomet menkėja jų savigarba, atsiranda nevisavertiškumo jausmas, nuolatinis nerimas, baimė prarasti mylimą žmogų.

Stresas – didžiausias priešas

Nemokėjimas atsipalaiduoti, nuolatinė įtampa ir viršvalandžiai darbe daugeliui pakiša koją net lovoje. Seksologai sako, kad psichologinės priežastys susijusios su darbe ar šeimoje patiriamais rūpesčiais – ir tai yra dažniausia sumažėjusio potraukio priežastis.

Vyro noras mylėtis tiesiogiai susijęs su jo ego. Tad jeigu jis nerealizuoja savęs darbe, nežino, kuo norėtų užsiimti, jaučiasi nevykėlis, nes negali aprūpinti šeimos, jo seksualinis apetitas labai sumažėja.

Vyrą itin stipriai paveikia atleidimas iš darbo, sumažėjusios pajamos, sunkiai išsprendžiami sunkumai darbe ar artimo žmogaus mirtis.

Ką daryti. Jeigu vyras nenori mylėtis po įtemptos darbo dienos, o pailsėjęs vėl būna puikus meilužis, vadinasi, nėra ko nerimauti. Bet jeigu jis kažkokius rebusus mintyse sprendžia ne vieną mėnesį ir niekaip negali atsipalaiduoti, pasistenkite jam padėti. Galbūt jūsų mylimajam tiks masažas, skani vakarienė, o gal stalo žaidimas. Liūdnas mintis puikiai išsklaido pasivaikščiojimas gamtoje. Gal verta pasibučiuoti po žydinčiu kaštonu?

Prieš aistringą naktį – gerai išsimiegoti

Kai buvote dvidešimtmečiai arba neseniai susipažinę, tikriausiai neskaičiuodavote nakties valandų, mėgavotės seksu iki paryčių, o poilsiui užtekdavo vos valandėlės. Tačiau dabar miegas svarbesnis nei aistringos glamonės. Ir tai natūralu – bėgant metams organizmui reikia daugiau poilsio.

Ką daryti. Prieš kaltindama vyrą, kad jis turi meilužę, arba ieškodama priežasčių savyje pagalvokite, kokios nuotaikos jūsų brangusis šiandien grįžo iš darbo. Galbūt iš nuovargio vos parvilko kojas? Leiskite jam pailsėti, gerai išsimiegoti, o meilės žaidimais pasimėgausite savaitgalį.

Nuobodulys – aistros žudikas

Seksologai tvirtina, kad rutina šeimyninę laimę sugriauna dažniau nei neištikimybė. Ir tas pats scenarijus pakiša koją galybei porų. Metams bėgant partneriai pamiršta, kokius akrobatinius triukus išdarinėjo lovoje, ir nesistengia sugalvoti nieko naujo. Tačiau ilgainiui, net jei instrumentai tobulai dera, tas pats kūrinys labai greitai pabosta… Tad jei visada mylitės tik ta pačia poza, nenustebkite, jei vyras atsuks nugarą. Vyro noras mylėtis mažėja, kai jis turi fantazijų, bet žino arba bijo, kad partnerė nebus jomis patenkinta, nepriims jų arba net pasibaisės.

Ką daryti. Išvykite rutiną iš miegamojo, kartu su vyru fantazuokite apie intymius dalykus. Nepamirškite, kad mylėtis galima ne tik lovoje ir nebūtinai vakare. Visai nekaltai pasiūlykite vyrui nutrinti nugarą, kai jis maudosi duše – tai gali būti puiki aistringos nakties preliudija. Arba pažadinkite savo brangųjį švelniai jį glamonėdama. Preliudija turėtų trukti apie 45–60 minučių, tik tuomet abu pajusite palaimą.

Jei seksas tampa keršto įrankiu

Moterims, kurios seksu naudojasi kaip priemone atkeršyti savo antrai pusei, gali būti atsilyginta tuo pačiu. Jei dažnai nusisukdavote nuo vyro, kai ant jo pykdavote, tuomet nenuostabu, kad dabar jis elgiasi taip pat.

Ypač dažnai vyrai žmonoms kerštauja, jei išgyvena vidurinio amžiaus krizę. Apie keturiasdešimtuosius metus moteris tarsi išsiskleidžia ir mylėtis nori keliskart dažniau nei vyras. O vyro potencija ima silpti. Nenorėdamas patirti nesėkmę lovoje, jis tiesiog atsisako mylėtis. Be to, pasąmonėje išlenda prisiminimai, ir štai dabar vyras gali nesąmoningai pradėti kerštauti.

Ką daryti. Imkite vadžias į savo rankas – rodykite iniciatyvą lovoje. Jeigu geisite partnerio, jis jausis svarbus, galingas ir neieškos kitų moterų draugijos tam, kad įrodytų, jog yra kupinas jėgų. Ne tik miegamajame apgaubkite savo vyrą šiluma, kuo dažniau pagirkite, ypač girdint draugams, artimiesiems.

Galbūt jūs pernelyg skirtingi

Suderinti seksualinį ritmą gana sunku vyturiams ir pelėdoms. Vyturiai būna aktyvesni rytais, todėl savo partnerį glamonėmis dažniausiai pažadina ankstyvą rytmetį. Bet jeigu vyras pelėda, mieliau seksu užsiima vakarais arba naktį. O anksti ryte jų organizmas dar ilsisi ir nenori užsiimti jokia aktyvia veikla. Keliskart dėl to atstūmus partnerį gali prasidėti nesutarimai…

Skirtis gali ir lytinis potraukis, kai vienas partneris turi daug didesnį seksualinį apetitą nei kitas. Dėl tokio neatitikimo galima net išsiskirti, nes mažesnį lytinį potraukį turintis žmogus jaučiasi verčiamas daryti tai, ko jis nenori, o tas, kurio poreikiai nepatenkinami, jaučiasi nemylimas ir kankinasi.

Ką daryti. Pasikalbėkite, paklauskite vyro, ar jis nenori mylėtis ryte, nes būna dar neatsibudęs. Juk nesunkiai kartu rasite sprendimą: pasimylėti galima dieną, po vakarienės ar pusryčių. O jei nesutampa lytinis potraukis, geriausia būtų iškart kreiptis į seksopatologą. Žinoma, galima pabandyti meilės žaidimus kompensuoti pasakant švelnesnį žodį, dažniau apsikabinti, o seksualesnis partneris turėtų apsišarvuoti kantrybe ir neversti antrosios pusės mylėtis, kai ji nenori.

Jei apsigyveno fantazijų pasaulyje

Gali būti, kad vyras nenori su jumis mylėtis, nes pasitenkina fantazijų pasaulyje. Pavyzdžiui, masturbuojasi žiūrėdamas pornografinius filmus ar vaizdelius internete, varto žurnalus su nuogų moterų nuotraukomis, naudojasi sekso telefono paslaugomis, yra dažnas striptizo klubų svečias. Juk čia jis nepatiria nesėkmių, kritikos… Bet kuo ilgiau vyras praktikuoja tokį seksą, tuo jį mažiau jaudina žmona.

Ką daryti. Pirmiausia pasistenkite ramiai, be pykčio ir užgauliojimų pasikalbėti. Kalbos apie sunkumus lovoje vyrui – ypač sudėtinga tema, sukelianti gėdos, nesaugumo, pažeminimo ir kaltės jausmus. Jam labai svarbu žinoti, kad partnerė yra jo pusėje, supranta ir palaiko. Taip pat pasistenkite lovoje būti geresnė už visas virtualias sutuoktinio draugužes. Tačiau vyras gali būti taip giliai įklimpęs, kad teks pagalbos kreiptis į seksopatologą.

Trukdo sveikatos sutrikimai

Sekso pradeda vengti vyrai, susidūrę su erekcijos sutrikimais. Kuo jie dažniau kartojasi, tuo stipriosios lyties atstovams mažiau norisi išdykauti. Taip pat šalinasi tie vyrai, kurie patiria ejakuliaciją per anksti arba per vėlai, bijo apsijuokti prieš partnerę, išsisukinėja nuo lytinių santykių. Vyrų libido gali būti veikiamas įvairių medikamentų, seksualinis apetitas neretai sumažėja nuo antidepresantų.

Ką daryti. Jokiu būdu nekritikuokite ir nemenkinkite partnerio vyriškumo. Apsišarvuokite kantrybe ir bandykite, kol pasiseks. Rodykite iniciatyvą, pabrėžkite, kad suprantate, kokia jam svarbi ši bėda. Arba kreipkitės į specialistą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. lytinis potraukis lytinis potraukis rašo:

    Dėl lytinių potraukio sumažėjimo ar tiesiog mažo lytinio potraukio vyrai gali pasidaryti operacijas. O jeigu moters mažas lytinis potraukis tai turi kažkokių sutrikimų su hormonais. Dėl vyro operacijos eigos ir pačios operacijos skaičiau čia: http://www.azuolynospa.lt/seksualiniu-sutrikimu-gydymas-vyrams/lytinio-potraukio-orgazmo-didinimas


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...