2013 Vasario 06

Vilnius pasitiks užsienio literatūros pasiuntinius

veidas.lt


Tarp artėjančios knygų mugės svečių – „Tunelių“ autorius, keli musulmonų rašytojai, „Žalgirio“ komandos treneris ir korėjietis, sukūręs romaną apie Užupio respubliką.

Jau žinomas preliminarus vasario 21–24 dienomis vyksiančios Vilniaus knygų mugės svečių sąrašėlis. Taigi ką išvysime vaikštinėdami tarp knygų stendų?
Ko gero, labiausiai laukiamas mugės svečias – fantastinės „Tunelių“ serijos knygų autorius Roderickas Gordonas. Jį į Vilnių žada atlydėti legendinis britų leidėjas Barry Cunninghamas, prieš „Tunelius“ pasauliui atradęs ir „Hario Poterio“ autorę Joanne K.Rowling.
Iš kaimyninės Lenkijos šįmet irgi turėtume sulaukti „sunkiosios artilerijos“ – vieno garsiausių nūdienos rašytojų, savaitraščio „Polityka“ feljetonisto Jerzy Pilcho, savo kūryboje puikiai gebančio derinti juoką su ašaromis. Lietuvių skaitytojai jį turėtų prisiminti iš novelių romanų „Kiti malonumai“ ir „Stiprusis angelas“. Artėjančiai mugei išversta J.Pilcho knyga „Mano pirmoji savižudybė“ pasakoja apie penkiasdešimtmetį rašytoją Piotrą, kurį visą gyvenimą persekioja lyriškai komiški praradimai.
„Litexpo“ rūmuose šįmet sutiksime nemažai autorių iš musulmoniškų kraštų. Tai Olandijoje įsikūręs pabėgėlis iš Irano Kaderas Abdolahas, ir priešingai – iš patogaus Londono į egzotiškąjį Maroką persikėlęs gyventi afganų kilmės rašytojas Tahiras Shahas.
O Hailji slapyvardžiu kuriantis Pietų Korėjos menininkas Rim Jong Joo Vilniuje lankysis nebe pirmą kartą. Šiam miestui jis netgi paskyrė romaną, kurį pavadino vilniečiams puikiai žinomu vietovardžiu – „Užupio respublika“. Knygos herojus korėjietis Halas atvyksta ieškoti mistinės balandžio 1-ąją įkurtos Užupio respublikos, turinčios savo himną, vėliavą ir keistokų, simpatiškai pamišusių piliečių. Tikri faktai ir pramanai Hailji kūrinyje supainioti nebeišpinamai.
O štai ispanui Joanui Plazai ir važiuoti mugėn toli neteks: į lietuvių kalbą išversto romano „Andželinos skraistės“ autorius šiuo metu vadovauja Kauno „Žalgirio“ vyrų krepšinio komandai. Ispanijoje netrukus pasirodys antras trenerio parašytas romanas moterims, o Kaune, nugriebdamas laiko nuo darbo su „Žalgiriu“, J.Plaza tikisi pradėti skrebenti trečiąjį. Jame galbūt atsiras vietos ir krepšiniui, nes pirmųjų dviejų romanų magiškojo realizmo kupini siužetai su vyro profesija virtusiu žaidimu neturi nieko bendra.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją http://www.veidas.lt/veidas-nr-5-2013-m internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...