2011 Birželio 18

Vilniuje iki paryčių siaus penktoji “Tebūnie naktis”

veidas.lt

BFL
Vilniuje šeštadienio vakarą prasidės penktąkart rengiamos “Tebūnie nakties” renginiai. Kai kuriuos iš daugiau nei 100 kultūrinės programos renginių organizatoriai žada iki sekmadienio paryčių.

Kaip ir anksčiau, numatoma nemažai muzikinių renginių – apie 20 koncertų skambės klasikinė, senovinė ir šiuolaikinė muzika.

Lukiškių aikštėje pianinu skambins maestro Petras Geniušas ir jaunieji pianistai, o Teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme įsikurs šiuolaikinės “Soul Catcher” muzikos erdvė.

Vilniaus universiteto planetariumas kvies į kelionę žvaigždynais su kolektyvo “Saulės broliai” muzika.

Taip pat rengiamos populiarumo ankstesniais metais sulaukusios šokių pamokos Sereikiškių parke, kino ant žolės seansai. Tibeto skvere Užupyje bus rodomi dokumentiniai filmai apie šį snieguotų kalnų kraštą.

Naktį duris lankytojams atvers per 20 sostinės muziejų, įvairūs renginiai vyks Vilniaus dailės akademijos rūmuose.

Šiemet į programą įsitraukė ir Vilniaus teatrai, pristatysiantys naujausius spektaklius, teatralizuotus, poetizuotus ar muzikinius renginius. Vėlai vakare duris atvers Nacionalinis dramos, Lietuvos rusų dramos, Lėlės, Jaunimo, Mažasis, Keistuolių teatrai, “Mesno fortas”, “Atviras ratas”, “Menų spaustuvė”.

Organizuojami renginiai regėjimo negalią turintiems žmonėms, taip pat prisideda užsienio šalių kultūros centrai, užsienio aukštosios meno mokyklos.

Vienas iš tarptautinių projektų – Prancūzų kultūros centro ir grupės “Avaspo” performansas.

Mėgstančius prisidėti prie kūrybos kvies karpinių, vitražo dirbtuvės, originalus projektas “Piešimas magiškuoju vandeniu”, kurio metu bus tapona ant Neries šlaito.

Dauguma renginių – nemokami. Pasak organizatorių, juos surengti pavyko gavus kuklią paramą iš savivaldybės, be atlygio triūsiant menininkams ir sulaukus gausaus kultūros savanorių būrio pagalbos.

“Tebūnie naktis” metu saugumą mieste užtikrins saugos tarnyba, savo pajėgas ketina sustiprinti ir policija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...