2011 Birželio 18

Ar svajojate naktį ištapyti Neries krantinę?

veidas.lt

BFL

“Su pinigais kiekvienas gali būti kūrybingas. Tikrasis kūrybingumas pasireiškia be pinigų”, – tokia sentencija renginio “Tebūnie naktis!” spaudos konferencijoje susirinkusius kultūrininkus “pradžiugino” Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Daugiau kaip šimtui šio savaitgalio naktį (iš šeštadienio į sekmadienį) Vilniuje organizuojamų renginių sostinės savivaldybė skyrė 60 tūkst. Lt. Didžiąją dalį reikalingų lėšų “Tebūnie naktis!” organizatoriams skyrė privatūs rėmėjai.

Tokiais galima vadinti ir keturis šimtus be atlygio savo projektus vienos nakties festivalyje pristatyti sutikusių menininkų bei lankytojų gidais naktyje pasirengusių tapti savanorių būrį.

Naktinėtojų lauks teatrai ir muziejai

Nepaisant daugiau nei dvigubai sumažėjusio finansavimo, smalsuolius viliojančių kultūrinės programos “taškų” skaičius šių metų “Tebūnie naktis!” programoje bus rekordinis. Pavyko išsaugoti tradicinius, jaunimo mėgstamus renginius: šokius po atviru dangumi, kino seansus ant žolės ir vienai nakčiai atgyjančią “Rotondos” ledainę prie Sereikiškių parko. Pačiame parke iki ryto skambės flamenko, sambos, bachatos, salsos, tango ir kitų šokių melodijos.

Pirmą kartą prie kultūrinės iniciatyvos prisidės sostinės teatrai, neįprastu metu rodysiantys naujausius sezono spektaklius ir teatralizuotus koncertus. Lankytojams duris atvers daugiau kaip dvidešimt muziejų, kurie kvies ne tik apžiūrėti ekspozicijų, bet ir pasiklausyti senovinės muzikos interpretacijų. Vilniaus universiteto planetariumas pakvies į muzikinę kelionę planetomis ir žvaigždynais su “Saulės brolių” grupės muzika. O ekskursijų maršrutai kvies sėsti ant dviračių, atrasti nepažintą Vilnių ir nuves net iki Aklųjų bibliotekos, kur bus galima pamėginti skaityti pirštais ir pasimokyti Brailio rašto.

Šiųmetė “Tebūnie naktis!” puikuosis solidžia tarptautine programa. Štai Prancūzų kultūros centras pristato projektą “De Solitude” – vienkartinę poezijos ir muzikos instaliaciją, kurią rengia lietuvių audiovizualinės poezijos grupė “AVaspo” ir du prancūzų vaizdo menininkai. Lenkijos institutas Vilniuje Senamiesčio skvere (tiesiog ant Lenkijos ambasados pastato sienos) rodys Tomaszo Baginskio animacinius filmus. Po atviru dangumi veiks ir žymiausių lenkų kino aktorių portretų paroda, o tradicinės instrumentinės sudėties styginių kvartetas “MozArt Group” Nacionaliniame dramos teatre įrodys, kad kamerinė muzika sugeba prajuokinti publiką. Jų koncerte W.A.Mozarto melodijos gali virsti tirolietiškomis dainomis, o J.S.Bacho muzika – teniso partija.

Rimtesnė klasikinė muzika skambės Lukiškių aikštės scenoje, kurioje savąją komandą naktiniam pasirodymui rikiuoja Petras Geniušas. Tuo tarpu Teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje skambės gyva ir technologizuota jaunimo muzika.

Organizatoriai džiaugiasi, kad kultūrines programas rengia ir privačios Senamiesčio krautuvėlės, knygynai, kavinės, restoranai. Netgi bendrovės “Eika” automobilių stovėjimo aikštelėje naktį bus galima stebėti filmus neišlipant iš savo “ratų”.

Mėgstantiems ne tik stebėti originaliausią saviraiškos būdą pasiūlys projektas “Piešimas magiškuoju vandeniu”. Kelioms valandoms Neries upės šlaitas miesto centre virs gyvu molbertu, kuriame nakties klajotojai bus kviečiami tapyti.

Norintieji miego turės pakentėti

“Tebūnie nakties!” renginiai kasmet pritraukia daugiau kaip 100 tūkst. lankytojų. A.Zuokas neslepia, kad suintensyvėjus renginių programai Rotušės aikštėje savivaldybė iš aplinkinių namų gyventojų sulaukia nemažai skundų, todėl čia ateityje bus leidžiama rengti tik iki vėlyvos nakties neužsitęsiančius ir ne itin triukšmingus pasirodymus.

“Tačiau tai negalioja festivaliui “Tebūnie naktis!”, kai atgyja visas miesto centras. Tiek Rotušės aikštės, tiek kitų renginių kaimynystėje gyvenantys miestiečiai turėtų suprasti, kad Senamiestis priklauso visiems”, – pabrėžia meras.

Nepaklysti naktinio meno labirintuose padės “Tebūnie nakties!” žemėlapis, kuris renginio dieną bus platinamas “Coffe Inn” kavinėse (Pilies g. 10, Trakų g. 7, Vilniaus g. 17). Išsamią programą, renginio žemėlapį ir parengtus teminius maršrutus galima rasti ir interneto svetainėje www.kulturosnaktis.lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...