2014 Spalio 06

Vilniečių studentų Kijeve klausėsi ir ministrai, ir gydomi kariai

veidas.lt

Ukrainos sostinėje viešėję Vilniaus universiteto choristai Kijevo karo ligoninei perdavė 2,5 tūkst. JAV dolerių Lietuvoje surinktos paramos.

Renata Baltrušaitytė

Grupė Vilniaus universiteto jungtinio choro choristų rugsėjo 15–20 dienomis viešėjo Kijeve tuo metu 180 metų jubiliejų šventusio šio miesto Taraso Ševčenkos nacionalinio universiteto kvietimu.

Kaip pasakoja VU choro vadovė Rasa Gelgotienė, kvietimą dalyvauti kolegų iškilmėse vilniečiai buvo gavę dar prieš metus, tačiau prasidėjus Maidano revoliucijai suabejojo, ar ukrainiečiai tebenorės priimti svečius. Ir tik artėjant mokslo metams išdrįso pasiteirauti, ar kvietimas vis dar galioja ir ar kijeviečiams norėtųsi lietuvių moralinės paramos.

„Iš entuziastingo atsakymo supratau, kad esame laukiami. Juk Kijevas dabar tuščias, turistų mieste labai nedaug, nors Ukrainos sostinėje šiuo metu nevyksta jokie karo veiksmai. Mūsų kelionė irgi daugiausia priklausė nuo to, ar studentų tėvai jaunuolius sutiks išleisti Ukrainon ir dar kiekvienam nupirkti maždaug 500 Lt kainuojančius lėktuvo bilietus. Autobuso chorui išsinuomoti nepavyko – nė viena vietos vežėjų įmonė neapsiėmė vežti grupės į Kijevą, nes draudikai tokių kelionių nesutinka apdrausti. O rizikuoti nenori niekas“, – dėsto kelionės organizavimo priešistorę choro vadovė.

Įskaitant tebedainuojančius jau dirbančius VU absolventus, iš pusantro šimto choristų į Kijevą pasiryžo keliauti vos 22 jaunuoliai. Laimė, po šįmet Daugpilyje surengto „Gaudeamus“ bei lietuviškosios Dainų šventės renginių trys šiaip jau savarankiški VU chorai turėjo ir vienodą aprangą, ir bendrą repertuarinę programą, tad jungtiniam chorui nereikėjo daug repetuoti.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-38-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...