2010 Lapkričio 26

Kultūra

Vilniaus universitete atidaromas Konfucijaus institutas

veidas.lt

Vilniaus universitete (VU) penktadienį atidaromas pirmasis Baltijos šalyse Konfucijaus institutas, kurio įkūrimą inicijavo bei finansavo Vilniaus universitetas bei Kinijos Švietimo ministerijos padalinys (Hanban).

VU Konfucijaus institutas, steigiamas bendradarbiaujant su Liaoningo universitetu, papildys ir praplės dešimtmetį VU Orientalistikos centre vykdomą sinologijos bakalauro studijų programą, pranešė Orientalistikos centras.

Pagrindiniai Konfucijaus instituto veiklos tikslai – skatinti ir plėtoti su Kinija susijusius mokslinius tyrimus bei studijas, organizuoti akademinius, kultūrinius renginius.

Kinų kalbą institute dėstys Kinijos universitetų dėstytojai, seminarams, kursams, konferencijoms bus kviečiami ne tik Kinijos, bet ir kitų Europos bei Amerikos šalių mokslininkai.

Atidarymo proga į Vilniaus universitetą atvyksta didelė Liaoningo universiteto delegacija, kuri kartu su VU kolegomis ruošia platesnio abiejų universitetų bendradarbiavimo sutartį.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Konfucijaus instituto steigimą VU yra pavadinusi vienu iš svarbių pirmųjų Kinijos ir Lietuvos bendradarbiavimo žingsnių.

Konfucijaus institutų tinklas pasaulyje siekia puoselėti kinų kalbos ir kultūros pažinimą, skatinti kultūrinę įvairovę globaliame pasaulyje, stiprinti bendradarbiavimą tarp Kinijos ir kitų pasaulio šalių.

Remdamasi kitų šalių patirtimi skleidžiant nacionalines kalbas, 2004 metų pabaigoje Kinija įkūrė pirmąjį Konfucijaus institutą užsienyje. Iki 2009 metų vidurio buvo įkurti 282 Konfucijaus institutai ir 272 Konfucijaus auditorijos 83 pasaulio šalyse.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...