2015 Vasario 20

Konfucijaus instituto planai: daugiau mokyklų ir lietuviškas kinų kalbos vadovėlis

veidas.lt

 

Vilniaus universiteto (VU) Konfucijaus institutas, praėjusią savaitę pasitikęs ateinančius kinų Medinės ožkos metus, 2015–iesiems sudėliojo ir darbų sąrašą. Rudenį penkerių metų veiklos gimtadienį Lietuvoje švęsiantis Konfucijaus institutas toliau gilins meninės, kultūrinės ir edukacinės veiklos tradicijas.

Šiemet institutas planuoja plėsti veiklos geografiją Lietuvos mokyklose. Praėjusį rudenį pirmoji Lietuvoje Konfucijaus klasė buvo įsteigta Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinėje mokykloje, institutas bendradarbiauja su Vilniaus jėzuitų gimnazija, o galimybe atidaryti Konfucijaus klases domisi ir kai kurios Kauno bei Šiaulių mokyklos.

„Edukacinius projektus Lietuvos mastu vykdome nuolat: organizuojame tarptautinius HSK (kinų kalbos lygio nustatymo) egzaminus, pripažįstamus visame pasaulyje, kuriuos laiko ne tik VU Orientalistikos centro sinologijos absolventai, bet ir kitų aukštųjų mokyklų absolventai,verslo atstovai, savarankiškai Azijoje mokęsi kinų kalbos žmonės“, – komentuoja VU Konfucijaus instituto direktorius prof. habil. dr. (hp) Audrius Beinorius.

Ilgainiui planuojama parengti ir lietuvišką kinų kalbos vadovėlį, kuris praverstų ne tik Konfucijaus instituto bendruomenei.

„Gal net šių metų pabaigoje VU planuojame įkurti atskirą sinologijos biblioteką. Šią galimybę mums pasiūlė  Konfucijaus instituto būstinės Pekine atstovai, pasiruošę padovanoti 10 tūkst. knygų, pasirūpinti bibliotekai reikalinga įranga“, – apie kitą metodinę medžiagą pasakoja A.Beinorius.

Įdomu, kad ne tik lietuviai mokosi kinų kalbos, bet ir atvirkščiai. A.Beinorius pasakoja, kad kaip tik per šventinę kinų Naujųjų metų vakarienę bendravo su viešnia iš Kinijos, kuri metus studijuos Lietuvoje. Lietuvių kalbos ji išmoko elitiniame Pekino užsienio kalbų studijų universitete, kur lietuvių kalbą dėsto VU absolventas istorikas Rokas Liutkevičius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...