2011 Balandžio 26

Vilnius

Vilniaus savivaldybė šią savaitę dirbs 12 valandų per parą – meras A.Zuokas

veidas.lt

FB-TL189886

Vilniaus savivaldybė šią savaitę dirbs 12 valandų per parą – nuo 8 iki 20 valandos, antradienį paskelbė naujasis sostinės meras Artūras Zuokas.

Išplatintame pranešime A.Zuokas teigė, jog taip siekiama kuo greičiau išsiaiškinti miesto problemas, kad miesto vadovai nedelsdami galėtų imtis darbų.

“Esame pasirengę nedelsdami imtis darbų, tad turime nuodugniai išsiaiškinti esamą miesto situaciją ir kaip įmanoma greičiau spręsti susidariusias problemas. Per šį laiką taip pat susitiksime su galimais investuotojais”, – sakė A.Zuokas.

Jis teigė, kad sprendimų reikia jau šiandien, todėl dirbti reikės daugiau ir sparčiau, o savivaldybės darbuotojai turės orientuotis į konkrečius rezultatus.

Savivaldybės rinkodaros ir viešųjų ryšius skyrius kiek vėliau patikslino, kad 12 valandų dirbs tik kai kurie vadovaujantys pareigūnai visuomeniniais pagrindais.

“12 valandų dirbs savivaldybės vadovybė – meras, mero pavaduotojai, l.e.p. administracijos direktorius, reikalingų departamentų vadovai. Iki 20 val. dirbs savivaldybės tarnautojai, su kuriais vyks posėdžiai, aiškinamasi situacija ir ieškoma sprendimų”, – atsakyme BNS nurodė savivaldybės skyrius.

Oficialiame atsakyme nurodoma, kad “meras pakvietė savivaldybės darbuotojus dirbti visuomeniniais pagrindais”.

Savivaldybės profesinės sąjungos vadovas Darius Šaluga sako, kad kiekvienas darbas turi būti apmokamas pagal išdirbtą laiką.

“Priverstinių dalykų čia būti negali. Manau, kad meras neturėjo omeny rimtų ketinimų priversti žmones varu dirbti 12 valandų. Aš nemanau, kad meras pažeidinės Lietuvos Respublikos įstatymus, tokius, kaip Darbo kodeksas, ir aš esu įsitikinęs, kad jis tiesiog pakvietė norinčius aukoti viršvalandžius miesto labui. Tačiau kiekvienas darbas, kuris yra dirbamas tiek valstybės tarnyboje, tiek privačiame sektoriuje, turi būti apmokamas pagal išdirbtą laiką”, – BNS sakė D.Šaluga.

Pasak D.Šalugos, kol kas A.Zuoko kvietimas padirbėti ilgiau yra “tiktai žodžiai”.

“Šiuo atveju tai yra tiktai žodžiai. Žinant poną Artūrą ir jo darboholizmą, kurį tikrai labai sveikinu, tai nesistebiu jokiais pareiškimais, tikrai džiaugiuosi, kad Vilniaus miesto meras vėl yra toks aktyvus žmogus (…). Aš galvoju, kad tai tiesiog viešųjų ryšių akcija”, – teigė D.Šaluga.

Su nepartinių kandidatų koalicija sėkmingai savivaldos rinkimuose pasirodęs A.Zuokas prieš savaitę buvo išrinktas Vilniaus meru. Šias pareigas jis ėjo ir 2000-2007 metais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...