2010 Rugpjūčio 30

Narkotikų byla

Vilniaus policijos vadovas tiki L.Bankausko nekaltumu

veidas.lt

Vilniaus policijos viršininkas Kęstutis Lančinskas sako tikintis Baltarusijoje sulaikyto ir vėliau paleisto sostinės raitosios policijos vado Laimono Bankausko žodžiais, kad jis narkotikų nevežė.

Pirmadienį spaudos konferencijoje Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas K.Lančinskas pranešė, kad dėl šio sulaikymo yra pradėtas tarnybinis tyrimas, kuris užtruks iki dviejų mėnesių.

“Aš tikiu savo pavaldiniu, tuo, ką jis sako, kadangi nėra jokių mums oficialiai iš Baltarusijos pusės pateiktų įrodymų, kad jis savo automobilyje vežė narkotikus ir yra kaltas dėl to”, – žurnalistams sakė Vilniaus policijos vadovas.

Paklaustas, ar bus pasitikima tik paties L.Bankausko pateikta sulaikymo versija K.Lančinskas sakė: “Mes turime ir savo versijas. Informacijos ir tam tikrų aplinkybių analizė, jos apibendrinimas irgi leidžia daryti tam tikras išvadas ir iš tų išvadų planuoti veiksmus”.

Pasak jo, L.Bankauskas sakė sulaikymo su tarnyba nesiejantis. Vilniaus VPK viršininkas teigė neturintis informacijos, ar Baltarusijos pareigūnai nutraukė tyrimą. K.Lančinskas sakė, jog į kaimyninės šalies tarnybas dėl medžiagos pateikimo kol kas nebus kreipiamasi.

“Mes dar niekur nežadame kreiptis. Mes pradėsime vidinį tyrimą, ir atsižvelgiant į jo rezultatus bus nuspręsta, kokių tolimesnių veiksmų reikia imtis”, – kalbėjo K.Lančinskas.

“Pas mus dirba pareigūnas, kuris buvo apkaltintas narkotikų vežimu, narkotikų kontrabanda. Natūralu, kad mes turime pradėti vidinį tyrimą ir jo metu išsiaiškinti visas aplinkybes tam, kad visi šešėliai nuo to pareigūno būtų patraukti ir mums patiems nebūtų vidinių klaustukų. Patys įsivaizduojate, kad kuopos vadas patrulių rinktinėje yra pakankamai svarbus postas”, – aiškino Vilniaus policijos vadovas.

K.Lančinskas sakė, kad Vilniaus apskrities policija pastaruoju metu nebuvo sulaikiusi aukšto rango Baltarusijos teisėsaugininkų ir nekomentavo Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo šiuo klausimu.

L.Bankausko automobilis, jo teigimu, vis dar yra Baltarusijoje.

Narkotikų kontrabanda įtartą pareigūną Minskas praėjusį trečiadienį perdavė Lietuvos diplomatams. Ketvirtadienio popietę jis grįžo į Lietuvą.

Vilniaus raitosios policijos vadas Baltarusijoje sulaikytas rugpjūčio 16 dieną. Baltarusijos teisėsauga sakė, kad jo automobilyje rasta narkotinių medžiagų – daugiau kaip 45 gramai metamfetamino. Sprendžiant susidariusią situaciją buvo įsikišusi ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

L.Bankauskas kaltinimus neigė ir sakė manąs, kad narkotikai buvo pakišti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...