2010 Rugpjūčio 19

Laimonas Bankauskas

Prezidentė tikisi operatyvaus tyrimo dėl sulaikyto pareigūno

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė tikisi, kad Baltarusijos pareigūnai, suprasdami situacijos jautrumą, atliks operatyvų ir objektyvų tyrimą dėl sulaikyto aukšto Vilniaus policijos pareigūno Laimono Bankausko veiksmų.

“Lietuva suinteresuota kaip galima greičiau gauti atsakymus dėl šio sulaikymo (…) Prezidentė tikisi, kad Baltarusijos vadovybė, suprasdama situacijos jautrumą, užtikrins operatyvų ir objektyvų tyrimą”, – prezidentės žodžius ketvirtadienį BNS perdavė jos patarėja Daiva Ulbinaitė.

D.Grybauskaitė taip pat išreiškė viltį, kad šis incidentas nepakenks Lietuvos ir Baltarusijos santykiams.

“Šis incidentas neturi pakenkti dvišalių santykių vystymuisi”, – tvirtino Lietuvos prezidentė.

Anot D.Ulbinaitės, Prezidentūra stebi su L.Bankausko sulaikymu susijusią situaciją.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raitosios policijos kuopos vadas L.Bankauskas Baltarusijoje sulaikytas pirmadienį.

Rusijos naujienų agentūra “Interfax” pranešė, kad pas jį Baltarusijos pasieniečiai rado 45,5 gramo narkotinės medžiagos – amfetamino.

Trečiadienį su areštinėje laikomu L.Bankausku susitikęs Lietuvos generalinis konsulas Gardine Rimantas Latakas teigė, kad pareigūnas kaltės nepripažįsta, narkotikai jam esą buvo pakišti.

Pirminiais duomenimis, Lietuvos pareigūnui pateikti įtarimai, pagal 228 Baltarusijos Baudžiamojo kodekso straipsnį, kuriame numatyta atsakomybė už narkotikų kontrabandą. Už tai vyrui, jei jis veikė vienas, gresia laisvės atėmimo bausmė nuo trejų iki septynerių metų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...