2010 Gruodžio 14

Savivalda

Ar pavyks pakeisti Vilniaus merą?

veidas.lt

Kai kurie Vilniaus savivaldybės tarybos nariai teigia abejojantys, ar trečiadienį tarybos posėdyje pavyks atstatydinti merą Vilių Navicką ir išrinkti naują miesto vadovą. Realiausiu kandidatu laikomas konservatorius Raimundas Alekna.

Kaip rašo “Vilniaus diena”, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) frakcijos sostinės taryboje seniūnės pavaduotojas Jaroslavas Kaminskis teigia, jog įtarimų dėl mero gudravimo dar pasėdėti miesto vadovo kėdėje sukėlė vienas žodis miesto tarybos darbotvarkėje.

Trečiadienį miesto taryba pirmiausia imsis svarbiausio klausimo: dėl mero “atsistatydinimo iš pareigų”. Tačiau, kaip pabrėžė J.Kaminskis, meras į tarybos darbotvarkę neįtraukė interpeliacijos – užuot tai padaręs, V.Navickas pasirinko atsistatydinimą.

“O atsistatydinimo pareiškimo aš dar nemačiau. Be to, atsistatydinimo pareiškimą galima atsiimti kad ir prieš pat posėdį”, – teigė jis.

Naują daugumą miesto taryboje subūrę valdantieji ėmėsi priemonių, kad tarybos darbotvarkėje atsidurtų ir klausimas dėl mero atstatydinimo – esą jei V.Navickas kartais persigalvotų ir atsiimtų atsistatydinimo pareiškimą.

“Jeigu per posėdį nebus atsiimtas pareiškimas dėl atsistatydinimo – vienas variantas. O jeigu bus – yra kitas, alternatyvus tarybos sprendimo projektas”, – sakė R.Alekna.

Jis pripažino dar nesąs tikras, ar balsavimas dėl naujo mero patvirtinimo įvyks, tačiau valdančioji koalicija esą užsitikrino bent 31 tarybos nario palaikymą, kad būtų pakeistas meras.

Anot LLRA atstovo J.Kaminskio, į tarybos darbotvarkę traukiant dar vieną punktą dėl mero nuvertimo mėginama užtikrinti, kad šis klausimas nebūtų nukeltas dar vėlesniam laikui.

“Gali būti visokiausių gudravimų. Klausimo dėl interpeliacijos darbotvarkėje nėra, nors jis (V.Navickas – red. past.) privalėjo jį įtraukti. Gali būti gudraujama, tarybos sprendimai gali būti apskųsti, tampomi po teismus. Bet tai niekam garbės nedarytų”, – svarstė J.Kaminskis.

LLRA frakcijos seniūno pavaduotojas taip pat mano, kad V.Navickas gali savaip interpretuoti interpeliacijos taisykles ir balsavimą dėl savo likimo nukelti dar porai savaičių.

Mero patarėja Aurelija Jakaitienė teigė, esą V.Navickas padėkojo savo pagalbininkams už bendrą darbą, tačiau dar neatsisveikino.

“Kol kas nesiruošiame atsisveikinti – laukiame trečiadienio. Meras šiandien kai kuriems padalijo padėkas už bendradarbiavimą ir gerą darbą. Buvo toks neoficialus pasibendravimas, bet tai tikrai nebuvo atsisveikinimas. Kaip galima atsisveikinti, kai net nežinome, ką atsisveikinimo proga pasakyti?”, – teigė A.Jakaitienė.

R.Alekna patvirtino, kad iš esmės sutarta dėl to, jog LLRA frakcijai atiteks vienas mero pavaduotojo postas. Tiek valdantieji, tiek LLRA teigia, kad tokiu būdu vicemero kėdė atiteks ne valdantiesiems, o opozicijai.

“Tai bus opozicijos kėdė. Pavardės nerašome, bet kėdė atiduota LLRA”, – sakė R.Alekna. J.Kaminskis patvirtino, kad jeigu LLRA priims valdančiųjų pasiūlymą, į vicemero kėdę sės jis pats.

V.Navickas sulaukė daug kritikos, paviešinus slapta įrašytą jo pokalbį su savivaldybės kontrolieriumi Šarūnu Skuču, kurį jis spaudė tyrimus atlikti taip, kad jie būtų palankūs valdančiajai koalicijai. Po to Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Priežiūros komitetas pašalino V.Navicką iš partijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...