2011 Vasario 25

Šiluma

Vilniaus meras: šilumininkai peržengė ribas, jais turi užsiimti teisėsauga

veidas.lt

Prancūzijos komunalinių paslaugų koncerno “Dalkia” valdomos bendrovės “Vilniaus energijos” veiksmais derėtų susidomėti teisėsaugai, teigia sostinės meras Raimundas Alekna.

Taip meras reaguoja į Energetikos ministerijos pateiktus duomenis, esą “Vilniaus energija” nuotolinius prietaisus naudoja ne tik šilumos apskaitai, bet ir tiekiamos šilumos kiekiui reguliuoti be namų administratorių ar gyventojų žinios, penktadienį teigia dienraštis “Vilniaus diena”.

“Manyčiau, kad čia reikalingas išsamus tyrimas. Tokiu atveju, manau, turėtų įsikišti ir teisėsaugos institucijos. Jeigu taip yra, tai visiškas skandalas. Maniau, kad kalbama tik apie skaitiklių duomenis”, – interviu sakė R.Alekna.

Pasak Vilniaus vadovo, paaiškėjus, kad šilumininkai tokiu būdu pažeidžia vartotojų teises, teisininkai galėtų spręsti, ar tai gali tapti motyvu nutraukti šilumos ūkio nuomos sutartį.

“Į šį klausimą gali atsakyti tiktai teisininkai. Bet kuriuo atveju, jeigu buvo sudarytos galimybės piktnaudžiauti, tai yra dar vienas klausimas, kurį turime labai detaliai išanalizuoti”, – įsitikinęs R.Alekna.

Viešųjų pirkimų tarnyba šią savaitę pareiškė stabdanti “Vilniaus energija” viešojo pirkimo konkursą šilumos punktų įrenginių ir šildymo bei karšto vandens sistemų priežiūros paslaugoms įsigyti.

“Vilniaus energija”, anot Energetikos ministerijos, gali kaip panorėjusi didinti ir mažinti sąskaitas už šildymą, esą tai daryti leidžia įtarimų kelianti šilumininkų įranga – šilumininkai patys gali reguliuoti į sostinės namus tiekiamos šilumos kiekį ir apie tai neinformuoti nei namų administratorių, nei gyventojų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...