2010 Rugsėjo 18

Saudos aktualija

Vilniaus meras į komandiruotę JAV išvyko su žmona

veidas.lt

Į JAV savaitei išskubėjusio Vilniaus mero ir jo palydovų kelionė skylėtą savivaldybės biudžetą patuštins daugiau kaip 15 tūkst. litų. Sostinės vadovo oponentai įtaria, kad ši viešnagė jam – dar viena proga paturistauti.

Vilniaus mero konservatoriaus Viliaus Navicko darbo vietoje nebus savaitę. Drauge su savo patarėja, sostinės tarybos nare Larisa Dmitrijeva ir merijos Užsienio ryšių skyriaus vedėju Žilvinu Abaravičiumi jis visą tą laiką viešės JAV – Baltimorėje ir Niujorke. Į kelionę meras pasiėmė ir savo sutuoktinę Jolantą.

Mokesčių mokėtojams ši Vilniaus mero ir jo palydovų kelionė atsieis mažiausiai 15,589 tūkst. litų. Iš savivaldybės biudžeto vieno keliautojo dienpinigiams atseikėta 1125 litai, lėktuvų bilietai atsiėjo po 3738 litus. Teigiama, kad delegacijos gyvenimo išlaidas JAV padengs Baltimorės merija, o mero žmona už kelionę susimokės pati.

V.Navicko kelionė tapatinama su legendinio muzikanto Franko Zappos biusto, kurį Baltimorei kaip dovaną siunčia Vilnius, atidengimu. Teigiama, kad meras su šio Merilendo valstijos miesto vadovais aptars bendradarbiavimo perspektyvas. O Niujorke jis ketina dalyvauti knygos apie Joną Meką pristatyme.

Vilniaus tarybos nariams mero kelionė sukėlė nemažai abejonių. Jie stebisi ir delegacijos sudėtimi, ir vizito darbotvarke. Politikų nuomone, tai, kas joje numatyta, įmanoma “įveikti” per porą dienų. Tad likusios, kaip įtariama, bus skirtos tiesiog turistauti.

“Lietuvos žinios” rašo:

“Į JAV savaitei išskubėjusio Vilniaus mero ir jo palydovų kelionė skylėtą savivaldybės biudžetą patuštins daugiau kaip 15 tūkst. litų. Sostinės vadovo oponentai įtaria, kad ši viešnagė jam – dar viena proga paturistauti.

Vilniaus mero konservatoriaus Viliaus Navicko darbo vietoje nebus lygiai savaitę. Drauge su savo patarėja, sostinės tarybos nare Larisa Dmitrijeva ir merijos Užsienio ryšių skyriaus vedėju Žilvinu Abaravičiumi jis visą tą laiką viešės JAV – Baltimorėje ir Niujorke. Į kelionę meras pasiėmė ir savo sutuoktinę Jolantą.

Mokesčių mokėtojams ši Vilniaus mero ir jo palydovų kelionė atsieis mažiausiai 15, 589 tūkst. litų. Iš savivaldybės biudžeto vieno keliautojo dienpinigiams atseikėta 1125 litai, lėktuvų bilietai atsiėjo po 3738 litus. Teigiama, kad delegacijos gyvenimo išlaidas JAV padengs Baltimorės merija, o mero žmona už kelionę susimokės pati.

V.Navicko kelionė tapatinama su legendinio muzikanto Franko Zappos biusto, kurį Baltimorei kaip dovaną siunčia Vilnius, atidengimu. Teigiama, kad meras su šio Merilendo valstijos miesto vadovais aptars bendradarbiavimo perspektyvas. O Niujorke jis ketina dalyvauti knygos apie Joną Meką pristatyme.

Vilniaus tarybos nariams mero kelionė sukėlė nemažai abejonių. Jie stebisi tiek delegacijos sudėtimi, tiek vizito darbotvarke. Politikų nuomone, tai, kas joje numatyta, įmanoma “įveikti” per porą dienų. Tad likusios, kaip įtariama, bus skirtos tiesiog turistauti.

“Ar reikia Vilniaus merui su visa svita važiuoti į Baltimorę vien tam, kad pastovėtų atidengiant paminklą garsiam muzikantui? Ar Lietuvai, Vilniui, mums visiems tai labai svarbus įvykis? Su visa pagarba F.Zappai manau, kad tai eilinis miesčioniškumo pasireiškimas, nesvetimas mūsų merui”, – ironizavo sostinės taryboje dirbančių “tvarkiečių” seniūnas Gediminas Rudžionis. Jo nuomone, taip meras paprasčiausiai prasitęsė atostogas.

“Tuščias reikalas. Daugiau negu liūdna”, – sužinojęs, su kokia draugija į JAV išvyko V.Navickas, lakoniškai pakomentavo Liberalų sąjūdžio atstovas Vilniaus taryboje Vidmantas Martikonis.

Abejotinų kelionių V.Navicko darbinėje biografijoje būta ne vienos.

Pernai lapkritį milijoninėse skolose skendinčios savivaldybės vadovas į Kiniją keliavo drauge su dešimčia darbuotojų. Praėjus beveik metams, šios išvykos rezultatų, pasak oponentų, nematyti net su žiburiu. Etikos sargai buvo susidomėję V.Navicko tarnybine komandiruote į Prancūziją, Kanus, kurios metu meras, pasiėmęs kelias laisvas dienas, spėjo sutvarkyti ir savo asmeninius reikalus Italijoje.

Pastaruoju metu skandalas dėl Vilniaus mero V.Navicko elgesio kaitina aistras tiek pačioje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijoje, tiek tarp opozicijos politinių jėgų. Miesto taryboje opozicijoje esantys “tvarkiečiai” ne tik kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, prašydami įvertinti mero elgesį su savivaldybės kontrolieriumi Šarūnu Skuču, bet ir žada pamokyti V.Navicką etiketo pagrindų. V.Navicko elgesį artimiausiu metu turėtų nagrinėti ir TS-LKD Priežiūros komitetas”.

“Vilniaus diena” praneša:

“Ar reikia Vilniaus merui su visa svita važiuoti į Baltimorę vien tam, kad pastovėtų atidengiant paminklą garsiam muzikantui? Ar Lietuvai, Vilniui, mums visiems tai labai svarbus įvykis? Su visa pagarba F.Zappai manau, kad tai eilinis miesčioniškumo pasireiškimas, nesvetimas mūsų merui”, – ironizavo sostinės taryboje dirbančių “tvarkiečių” seniūnas Gediminas Rudžionis.

Jo nuomone, taip meras paprasčiausiai prasitęsė atostogas. Pernai lapkritį milijoninėse skolose skendinčios savivaldybės vadovas į Kiniją keliavo drauge su dešimčia darbuotojų. Etikos sargai buvo susidomėję V.Navicko tarnybine komandiruote į Prancūziją, Kanus, kurios metu meras, pasiėmęs kelias laisvas dienas, spėjo sutvarkyti ir savo asmeninius reikalus Italijoje”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...