2010 Gegužės 07

JAV

Senatorius J. McCainas džiaugiasi lietuvių karaisi Afganistane

veidas.lt

Lietuva ir Amerika – strateginiai partneriai – tai per susitikimą ketvirtadienį Vašingtone patvirtino Premjeras Andrius Kubilius ir įtakingas respublikonų senatorius ir senas Lietuvos draugas Johnas McCainas.

Respublikonų partijos lyderis J. McCainas padėkojo Lietuvai už sėkmingą mūsų karių dalyvavimą taikos palaikymo misijoje Afganistane. Pasak senatoriaus, artimiausiu metu ten vyks lemiami mūšiai prieš Talibano smogikus, kuriuos būtina laimėti. “Ačiū, kad jauni ir drąsūs Lietuvos vyrai kovoja Afganistane už demokratijos vertybes,” – susitikimo metu sakė J. McCainas.

Senatorius iškėlė pokyčių Baltarusijoje ir Rusijoje klausimą. Jo nuomone, tiek Baltarusija, tiek Rusija daro tam tikrus žingsnius, kad prasidėtų žymiai glaudesnis dialogas su JAV. Premjeras A. Kubilius pritarė tokiam pastebėjimui ir patvirtino, kad pastaruoju metu jam bendraujant tiek su Rusijos Premjeru V. Putinu, tiek su Baltarusijos vadovais akivaizdžiai matyti, kad jų tonas Vidurio Europos šalių atžvilgiu yra gerokai sušvelnėjęs, ir akivaizdus abiejų šalių noras atverti ekonomikas bei plėtoti bendradarbiavimą su Vakarais. Tačiau abu pašnekovai pažymėjo, kad nepakito Rusijos elgesys Ukrainoje, Gruzijoje, Kirgizijoje vykstančių demokratinių procesų atžvilgiu. Politikai pažymėjo, kad reikia visokeriopai skatinti ir stiprinti to naujo požiūrio pasireiškimus bei palaikyti demokratinių jėgų vykdomus procesus.

Atsisveikindamas senatorius J. McCainas pažymėjo, kad jo širdyje visada yra ypatinga vieta Baltijos šalims. Jis teigė, kad niekada nepripažino Baltijos valstybių okupacijos ir karštai tikėjo, kad mūsų šalys atsikovos laisvę, todėl jam džiugu, kad jo žodžiai pasitvirtino. “Esate laisvų žmonių visuomenė, turinti konkurencingą ekonomiką ir kultūrą”, – pažymėjo Respublikonų partijos lyderis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...